Упркос олуји: Завршен Добојски турнир, Татран побједник

Рукометаши Татран Прешова побједници су 46. Међународног рукометног ТВ турнира шампиона "Добој 2014". Словачки тим је у финалу савладао пољски Азоти резултатом 30:24. Татран је боље отворио утакмицу и повео са 6:3. Међутим, играчи Драгана Марковића праве серију од пет голова за вођство 8:6 и предност држе до полувремена (15:14). Словачки Татран боље улази у […]

недеља, август 24, 2014 / 11:33

Рукометаши Татран Прешова побједници су 46. Међународног рукометног ТВ турнира шампиона "Добој 2014".

Словачки тим је у финалу савладао пољски Азоти резултатом 30:24.

Татран је боље отворио утакмицу и повео са 6:3. Међутим, играчи Драгана Марковића праве серију од пет голова за вођство 8:6 и предност држе до полувремена (15:14). Словачки Татран боље улази у друго полувријеме те прави предност од 21:19. Предност Словаци рутински држе до краја за коначних 30:24.

Тријумфом у финалу, екипа Татран Прешова је одбранила титулу шампиона рукометног ТВ тунира.

Извршни одбор Међународног рукометног ТВ турнира шампиона "Добој 2014", усљед невремена које је поподне погодила Добој, одлучио је да се вечерас не одигра утакмица између екипа "Есперенца" Тунис и репрезентације Ирана.

Обје екипе ће заузети треће мјесто и подијелити награду од 5.000 евра, саопштено је из Извршног одбора турнира. Како је речено, одлука је донесена у договору са Такмичарском комисијом и представницима екипа.

У досадашњем току такмичења, рукометаши шабачке "Металопластике" побиједили су екипу турског "Бешикташа" у борби за пето мјесто резултатом 27:26.

Рукометаши бањалучког "Борца" побиједили су екипу "Дервенте" резултатом 27:26, у борби за седмо мјесто у финалном поретку.