Украјинци се одбранили, Ибрахимовић херој Шведске

Фудбалске репрезентације Шведске и Украјинце закључиле су списак учесника Европског првенства у Француској 2016. године. Шведска је после тријумфа од 2:1 код куће, у реваншу баража одиграла са Данском неријешено 2:2, док је Украјина ремизирала са Словенијом у Марибору резултатом 1:1, па је на Европско првенство отишла због побједе од 2:0 у првом мечу. Ове […]

уторак, новембар 17, 2015 / 22:32

Фудбалске репрезентације Шведске и Украјинце закључиле су списак учесника Европског првенства у Француској 2016. године.

Шведска је после тријумфа од 2:1 код куће, у реваншу баража одиграла са Данском неријешено 2:2, док је Украјина ремизирала са Словенијом у Марибору резултатом 1:1, па је на Европско првенство отишла због побједе од 2:0 у првом мечу.

Ове двије репрезентације прдружиле су се Француској, Енглеској, Чешкој, Исланду, Аустрији, Сjеверној Ирској, Португалу, Шпанији, Швајцарској, Италији, Белгији, Велсу, Румунији, Албанији, Њемачкој, Пољској, Русији, Словачкој, Хрватској, Турској, Мађарској и Ирској које су још раније обезбиједиле пласман на ЕВРО 2016.

Швеђани су знали су да не смију да се бране у Данској пошто су примили гол код куће и побједа Данске од 1:0 би их одвела даље. Велики дио посла завршио је Златан Ибрахимовић у 19. минуту када се после корнера са десне стране сјајно снашао и затресао мрежу домаћина.

Швеђани су се повукли у наставку и Данска никако није могла чак ни до шансе. У 72. минуту покушао је Ериксен из волеја, а 13 минута прије краја двомеч је дефинитивно одлучен. Гол за госте поново је постигао сјајни нападач Пари Сен Жермена прецизним ударцем са око 20 метара. До краја утакмице Данска је успјела да чак и изједначи, али прекасно.

Поулсен је девет минута пре краја погодио за 2:1, а коначан резултат у првом минуту надокнаде поставио је Вестергард.

Много више узбуђења било је у Марибору гдје је Украјина допутовала са побједом од 2:0. Словенци су одлично кренули, пошто је већ у 11. минуту Боштјан Цесар после асистенције Миливоја Новаковића постигао водећи гол.

Словенци ипак нису успјели у наставку да изборе барем продужетке, иако су покушавали и имали иницијативу. У надокнади времена прво је Брецко искључен у 93. минуту, а онда је у буквално последњој секунди Јармоленко из контре поставио коначан резултат и донио велико славље својој селекцији.