У равници играју фудбал: Партизан и Звезда испали из купа

Већ другу годину заредом најпопуларнији српски клубови Партизан и Црвена звезда неће се борити за трофеј у Купу, а за то су заслужни фудбалери Спартака из Суботице и Војводине из Новог Сада. Суботичани су елиминисали Партизан побиједивши са 2:0 на свом терену, док је Црвена звезда поражена на "Маракани" од Војводине са 3:1. Овим поразима, […]

среда, децембар 4, 2013 / 19:23

Већ другу годину заредом најпопуларнији српски клубови Партизан и Црвена звезда неће се борити за трофеј у Купу, а за то су заслужни фудбалери Спартака из Суботице и Војводине из Новог Сада.

Суботичани су елиминисали Партизан побиједивши са 2:0 на свом терену, док је Црвена звезда поражена на "Маракани" од Војводине са 3:1.

Овим поразима, али и играма ове сезоне, вјечити ривали су показали да више нису доминантни у српском фудбалу и да је питање времена када ће нека друга екипа освојити и шампионску титулу.

Можда већ ове сезоне присуствујемо рушењу традиције дуге 15 године, када је посљедњи пут тријумофовала нека друга екипа. Урадио је то Обилић 1998. године.

Поразима у Купу Партизан и Звезда су показали да више нису фудбалске институције и да не могу да доминирају у српском фудбалу као, рецимо, прије десетак година.

Прошле сезоне је шампион такмичење у Купу завршио у осмини финала, а ове у четвртфиналу! Онда је био кобан Борац, а данас суботички Спартак, који се на свом терену реванширао за пораз у првенству прије пет дана.

Црно-бијели су пали за пет минута. Шарац и Носковић су постигли голове у првом полувремену, а шампион није могао до преокрета.

Слично је прошла и Црвена звезда, која је играла на свом стадиону, пред својим навијачима, којих је било неколико хиљада.

Занимљиво је да Звезда није савладала Војводину на свом терену од 2010. године, а видјећемо да ли ће успјети то да уради у суботу када се ове двије екипе састају на истом мјесту, али у шампионату Србије.

Војводина је начела Звезду у 10 минуту, голом бивше ведете Звезде Андрије Калуђеровића. На 2:0 је повисио Аливодић у 57. минуту, да би Шкулетић у 71. донио великих 3:0 за "лале".

Све што је Звезда успјела да уради је да постигне почасни гол у 73. минуту, и то преко Мрђе.