Туча ватерполиста Србије и Канаде

Припремни дуел репрезентација Србије и Канаде у Едмонтону прекинут у четвртој четвртини због опште туче у базену! Заједничке припреме екипе Дејана Савића и канадске репрезентације за Свјетско првенство у Барселони ће, по свему судећи, бити раније завршене. Два тима су претходно заједнички радила и било је планирано да одиграју низ контролних мечева. Међутим, након евакуације […]

понедељак, јун 24, 2013 / 14:35

Припремни дуел репрезентација Србије и Канаде у Едмонтону прекинут у четвртој четвртини због опште туче у базену!

Заједничке припреме екипе Дејана Савића и канадске репрезентације за Свјетско првенство у Барселони ће, по свему судећи, бити раније завршене.

Два тима су претходно заједнички радила и било је планирано да одиграју низ контролних мечева. Међутим, након евакуације из Калгарија због поплава, њихов први међусобни тест меч прекинут је због туче!

"Сусрет у Едмонтону између Србије и Канаде прекинут је 4,41 минута прије краја, при вођству наше селекције 7:6 (3:1, 1:1, 2:1, 1:3). Разлог прекида је општа туча, као резултат катастрофалног суђења и грубе игре канадских играча", пише на сајту Ватерполо савеза Србије.

Тим лидер српске селекције Горан Чанковић открио је да су "судије упропастиле меч".

"Били су изразито домаћински настројени, посебно послије нашег вођства 6:2 у трећем минуту трећег дијела. Послије тога наше игре готово да није било јер је све чињено да домаћин избјегне тежак пораз", рекао је он.

У посљедњем дијелу меча досуђено је обострано искључење Удовичићу и Мек Лероју. одмах затим је искључен Стефан Митровић па су домаћини искористили да изједначе на 6:6.

У наредном нападу гол је постигао Никола Рађен и тог момента је настала гужва послије којег је меч прекинут…

"Требало би да играмо у уторак увече другу утакмицу али још ћемо да видимо у којем обиму ћемо да наставимо рад са Канађанима", закључио је Горан Чанковић.

Србија је играла у саставу: Б. Митровић, Шапонњић, Марковић 1, Удовичић 1, Ћук, Д.Пијетловић, Мандић 1, Убовић 1, Рађен 1, Филиповић 1, С.Митровић, Дедовић, Рашовић.