Tравник – Борац: Прекинута утакмица, домаћини напали судију

Директор Борца Радмило Шиповац потврдио је за МОНДО да је због напада Травничана на судију Русмира Мрковића прекинута утакмица на Пироти. Сусрет петог кола Премијер лиге Босне и Херцеговине између Травника и бањалучког Борца одигран је само једно полувријеме (1:1) због напада на арбитра Русмира Мрковића. "У полувремену се десио инцидент, поједини људи из руководства […]

недеља, август 28, 2011 / 19:00

Директор Борца Радмило Шиповац потврдио је за МОНДО да је због напада Травничана на судију Русмира Мрковића прекинута утакмица на Пироти.

Сусрет петог кола Премијер лиге Босне и Херцеговине између Травника и бањалучког Борца одигран је само једно полувријеме (1:1) због напада на арбитра Русмира Мрковића.

"У полувремену се десио инцидент, поједини људи из руководства Травника из мени непознатих разлога физички су напали судију, који је у договору с делегатом одлучио да прекине утакмицу", изјавио је Шиповац за Мондо.

Према његовим ријечима, дијељење правде у првих 45 минута није било спорно и заиста не разумије реакцију руководећих људи из клуба са Пироте.

"Мени ништа није било спорно, заиста не знам, нити нико од нас из Бањалуке може да претпостави разлоге овог ицидента. Ми смо имали неколико добрих прилика, могли смо да дамо три гола. То је видјела и коректна публика у Травнику. Углавном, меч је прекинут и експедиција Борца је већ у аутобусу и крећемо кући у Бањалуку", закључио је директор црвено-плавих.

Травник је традиционално једно од најнеугоднијих гостовања за Борац јер су Бањалучани тек прошле године прекинули црну серију на "Пироти", која је трајала од старта заједничке лиге Босне и Херцеговине.

Међутим, у петом колу Премијер лиге БиХ у недјељу поподне, црвено-плави су силовито кренули и до предности дошли већ у петом минуту.

Стријелац је био тренутно најбољи голгетер првенства Немања Видаковић, који у овој полусезони игра у фантастичној форми. Ово му је био пети погодак!

Ипак, домаћи тим се брзо пробудио и кренуо ка голу Асмира Авдукића, који је у 25. минуту морао да вади лопту из своје мреже. Гол за изједначење постигао је Анел Ћурић.

"Везири" су могли и до поптуног преокрета у фионишу полувремена, али је ударац главом Владимира Каралића послије центаршута из корнера, завршио поред стативе екипе Звездана Цветковића.

У другој утакмици недјељног поподневног програма, Рудар је имао иницијативу против Слободе у Приједору, стварао је прилике, али није успио да реализује ниједну.