Дани(ј)ел Симић: Све у шеснаест, против окупатора

Јуче се, шаптом, напунило 16 година од покретања јединог ћириличног портала западно од Дрине. Умјесто радости и разметања традицијом једног данас општепознатог медија, хвастања нашим преживљавањем самим, наметнула се обавеза. Сморна. Треба написати колумну. По могућности непатетичну.


Дани(ј)ел Симић: Боље џаба радит’, него џаба лежат’

Самоуправни социјализам је изумро у својој суштини, али његова крилатица "не можете ви мене тако мало платити, колико мало ја могу радити; надживјела је овај облик уређења. То је животна филозофија овдашњег човјека.

Фронтал.РС постоји 14 година!

И ове године празник дочекујемо радно. Нисмо спонзорисани од влада и фондација из иностранства, којима је циљ уништити Републику Српску. Зато једемо шта смо закухали.


Дани(ј)ел Симић: ДВАНАЕСТ АПОСТОЛСКИХ ГОДИНА

Фронтал.РС (Републике Српске) испунио је туце година свог рада. Преживјевши их активно, као истински независно гласило. То би, природно, свугдје било овјенчано слављем. Но, наш је вијенац трнов.


У поноћ, Фронтал.РС пуни 12 година

На размеђи 30.03. и 01.04.2009. године, обнародован је приступ адреси фронтал.рс, те је тим чином једини ћирилични портал западно од Дрине почео да емитује свој програм.



Прописно издеветани

Фронтал.СРБ данас навршава пуних девет година и закорачује у деценијски јубилеј. У, вјероватно, никад горим условима за слободу говора.



Некад су осмаци ишли у средњу

О ЈОШ ЈЕДНОЈ ГОДИШЊИЦИ, РУБРИКА "НЕКАТЕГОРИЗОВАНО" ЈЕ ПОСВЕЋЕНА СВИМ САРАДНИЦИМА ФРОНТАЛ.СРБ КОЈИ СУ ЗАБОРАВИЛИ ДА ОКАЧЕ КАТЕГОРИЈУ.


Фронтал и број вјечности

Данас се навршава осам година од како је на свјетској мрежи доступан једини ћирилични портал западно од Дрине.