Штафета са Јамајке златна уз рекорд

Атлетичари са Јамајке поставили су нови свjетски рекорд у трци на четири пута по сто метара. Усеин Болт, Неста Картер, Мајкл Фратер и Џон Блејк трку на Свјетском првенству у јужнокорејском Тегуу завршили су за 37 секунди и четири стотинке, што је за шест стотинки брже од претходног рекорда који су држали, такође, Јамајчани. Друго […]

недеља, септембар 4, 2011 / 19:04

Атлетичари са Јамајке поставили су нови свjетски рекорд у трци на четири пута по сто метара.

Друго мјесто припало је Французима са временом 38.20, а треће тркачима са Сент Китса и Нивиса. Они су остварили вријеме од 38.49.

Репрезентативци САД-а, који су били једни од фаворита за освајање златне медаље, нису завршили трку због грешке приликом предаје штафете у последњем кругу. Кроз циљ нису прошли ни тркачи Велике Британије.