Срушен и ПАО, Звезда граби ка четвртфиналу!

Кошаркаши Црвене звезде отшкринули су врата четвртфинала Евролиге, пошто су у београдској Комбанк арени савладали Панатинаикос са 69:67 (10:18, 18:13, 25:11, 16:25) у 10. колу Е групе топ 16 фазе. Црвена звезда је ове сезоне нанијела други пораз грчком гиганту и шестоструком шампиону Европе, али га је уједно и престигла на трећем мјесту групе. Оба […]

петак, март 11, 2016 / 23:04

Кошаркаши Црвене звезде отшкринули су врата четвртфинала Евролиге, пошто су у београдској Комбанк арени савладали Панатинаикос са 69:67 (10:18, 18:13, 25:11, 16:25) у 10. колу Е групе топ 16 фазе.

Црвена звезда је ове сезоне нанијела други пораз грчком гиганту и шестоструком шампиону Европе, али га је уједно и престигла на трећем мјесту групе.

Оба тима имају исти скор 6-4, али Звезда бољи међусобни скор.

Изабраници Дејана Радоњића су у резултатској клацкалици приредили ново изненађење у Београду и тако дошли на корак од највећег клупског успијеха у Евролиги.

Најефикаснији у побједничком тиму био је Таренс Кинзи са 19 поена, 16 је дао Квинси Милер, а Немања Дангубић девет.

Екипу Александра Ђорђевића, који је добио овације публике прије меча, предводио је Елиот Вилијамс са 17, Мирослав Радуљица 11.

У наредном мечу Звезда ће гостовати Уникахи у Малаги за седам дана.

Црвено-бели су ношени бучном подршком препуне Комбанк арене боље отворили меч, повели са 6:2, али је и поред вођства била приметна велика доза нервозе у нападу.

Искусни тим Панатинаикоса знао је то касније да користи, па је серијом 14:3 у потпуности промијенио дешавања на паркету.

Гости су се ослањали на индивидуални квалитет Радуљице и Гиста, који су под кошем неуталисали Цирбеса и Милера.

Много грешака у нападу правили су кошаркаши Црвене звезде, чак осам изгубљених лопти после прве дионице, што се одразило на резултат – 10:18.

Ни шут није служио Звезду, супротно великој жељи и борбености, па је чврста одбрана држала неизвјесност, иако је "мирисало" да се Панатинаикос одлепљује након што је имао девет поена предности.

Ипак, екипа Дејана Радоњића до краја полувремена успјела је да ухвати прикључак и оде на "подношљивих" минус три.

Улоге су се промијениле тек што је почело друго полувријеме, коначно је прорадио напад Црвене звезде, погађали су Кинзи, Милер, Дангубић и црвено-бели су били ти који су диктирали темпо.

Атињане је ломила врела атмосфера, нису се снашли у веома јаком ритму и брзој транзицији, док је Мицић код домаћих преузимао одговорност у кључним тренуцима.

Млади плејмејкер донио је Звезди у 31. минуту и максималних плус 13, али је Панатинаикос невјероватном серијом за само четири минута донио егал (55:55).

Тада је Ђорђевићеве изабранике држао у игри сјајни Вилијамс, погодивши неколико тешких шутева.

Поново је напад лоше функционисао, Гудурић није био успијешан ни са пенала, Црвена звезда је била без поена четири и по минута, све до коша Милера из јако тешке позиције.

Кошаркаши Црвене звезде су у последња два минута ушли са четири поена више, Панатинаикос је био смушен у нападу, за разлику од једног од јунака Таренса Кинзија.

У финишу није могло без драме, Црвена звезда је умало испустила вођство, али је тачку на тријумф ставио Милер закуцавањем уз фаул.