Србијa преко Шведске до полуфинала

Рукометаши Србије пласирали су се у полуфинале Европског првенства. Они су у утакмици чији би их добар исход водио међу четири најбоље селекције старог континента савладали Шведску резултатом 24:21. Чувар мреже Шведске је Јохан Сјестранд обиљежио почетак сусрета када Швеђани иду на 4:2. Шведска је водила и са 6:3 али је улаза Далибора Чутуре пробудио […]

понедељак, јануар 23, 2012 / 23:15

Рукометаши Србије пласирали су се у полуфинале Европског првенства. Они су у утакмици чији би их добар исход водио међу четири најбоље селекције старог континента савладали Шведску резултатом 24:21.

Чувар мреже Шведске је Јохан Сјестранд обиљежио почетак сусрета када Швеђани иду на 4:2. Шведска је водила и са 6:3 али је улаза Далибора Чутуре пробудио домаћине. Ускоро је семафор показао 8:6 за Србију. До полувремена српски рукометаши консолидују редове и на одмор се одлази са 14:11. Наставак је донио сличан развој ситуације на паркету.

Швеђани у 48. минуту хватају прикључак и смањују на 18-17. Србија у 54. минуту поново бјежи на два гола разилке (22-19). Одбрана домаћина је поново постала препознатљиво чврста, а чинило се да је Србија преломила меч одличним “цепелином” Марковића и Продановића за 23:19 у 58. минуту.

Ипак, Србија за кратко вријеме прима два гола са играчем више, али на овој утакмици изврсни Шешум дефинитивно рјешава питање побједника голом за 24:21.

У раније одиграним сусретима Македонија је савладала Пољску са 27:25, док су Данци били бољи од Нијемаца (28:26).