Срби освојили сребро

Србија поражена од Италије у финалу Свјетског првенства у Шангају послије продужетака – 7:8 (0:1, 2:0, 1:4, 3:1, 1:2, 0:0) ПРВА ЧЕТВРТИНА – 1:0 ЗА ИТАЛИЈУ Италијани су већ у уводу представили своје најјаче оружје – гранитну одбрану. Српски ватерполисти нису имали рјешења у нападу и ниједном нису затресли мрежу Стефана Темпестија. Шутирали су само […]

субота, јул 30, 2011 / 16:40

Србија поражена од Италије у финалу Свјетског првенства у Шангају послије продужетака – 7:8 (0:1, 2:0, 1:4, 3:1, 1:2, 0:0)

ПРВА ЧЕТВРТИНА – 1:0 ЗА ИТАЛИЈУ

Италијани су већ у уводу представили своје најјаче оружје – гранитну одбрану. Српски ватерполисти нису имали рјешења у нападу и ниједном нису затресли мрежу Стефана Темпестија. Шутирали су само шест пута. На другој страни, "азури" су покушали три пута више, а једини је прецизан био Валентино Гало – 1:0.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА – 2:0 ЗА СРБИЈУ

"Делфини" су изједначили у првом нападу у другој четвртини. Ни трећи пут нису искористили искључење противника, али је онда Алекс Ђорђети направио кардиналну грешку. Желећи да врати лопту Темпестију идеално је упослио Андрију Прлаиновића – испред празног гола – 1:1.

Вођство Србији донио је најмлађи репрезентативац – Милош Ћук. Три и по минута прије краја првог полувремена неодбрањиво је пуцао са дистанце – 2:1.

Нису играчи Дејана Удовичића били организовани у нападу, али су успјели да осујете све нападе ривала и на полувријеме оду са вођством.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА – 4:1 ЗА ИТАЛИЈУ

Матео Алкарди је одмах изједначио шутем са два метра – 2:2.

Чекало се више два минута до наредног поготка… Видјевши да од комбинација нема вајде, најбољи српски стријелац Филип Филиповић опалио је са дистанце и постигао свој 17. гол на шампионату – 3:2.

Али, другим поготком на утакмици Алкарди је већ у сљедећем нападу изједначио. Први пут у финалу искоришћен је играч више. Гало је асистирао Алкардију коме није било тешко да из непосредне близине затресе мрежу – 3:3.

Када већ "делфини" ни шести пут нису реализовали играча више, јесу Италијани, и то други пут заредом. Матео Фиљоли је био стријелац за вођство свог тима – 4:3.

Казна је казну стизала… Италијани су користили сваку грешку. Кристијано Пешути је остао сам пред Слободаном Сором за 5:3.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА – 3:1 ЗА СРБИЈУ

Темпести је одбранио шут Филиповића из петерца! Ипак, Србија је успјела да смањи на 4:5, послије сјајне акције, асистенције Ћука и упливавања капитена Вање Удовичића на шест минута прије краја.

Међутим, 30-ак секунди касније Прешути је вратио на "плус два". Поново су "азури" били успјешни послије искључења српских ватерполиста – 6:4.

Душко Пијетловић се уписао у стријелце на половини посљедње дионице. Прлаиновић је видио саиграча усамљеног пред голом и правовремено га упослио – 5:6.

Филиповић се исправио за други гол на мечу, а 18. на СП! Савладао је саиграча из Про Река, Темпестија, из петерца. Томе је претходила контра "делфина" послије које је Темпести направио прекршај над Стефаном Митровићем када су се нашли "очи у очи". У сваком случају, актуелни шампион је изједначио на 6:6, два и по минута прије краја.

Удовичић је направио чудо. Прошао је "кроз" двојицу Италијана и изашао сам пред Темпестија. Међутим, тукли су га "азури", па српски капитен није реализовао шансу, али се изборио за предност играча више. Остало је 35 секунди… Међутим, Филиповићу није дозвољено ни да шутне…

Ни Италијани нису искористили посљедњи напад и ушло се у продужетке.

ПРВИ ПРОДУЖЕТАК – 2:1 ЗА ИТАЛИЈУ

Аикарди је поново деоницу "отворио" поготком, није му било тешко да савлада Сора из близине. Али, одмах је узвратио Филиповић. Попут Аикарда, лупио је трећу "рецку", али не из тако повољне позиције, већ са дистанце – 7:7.

Имали су Срби још једни идеалну шансу, трећи петерац на утакмици. Али, Темпести је опет одбранио. Овај пут, извођач је био Удовичић.

Такав промашај је одмах кажњен, егзекутор је био Маурисио Фелуго за 8:7.

ДРУГИ ПРОДУЖЕТАК – 0:0

У посљедња три минута мреже су мировале, па су Италијани трећи пут у историји освојили титулу првака свијета – 8:7.