Сјајна Ријека, Либерец добио Удинезе у Италији

Још један премијерлигаш је демонстрирао снагу. Свонси је разбио румунски Петролул 5:1. И Ајнтрахт из Франкфурта је, могло би се рећи, урадио лавовски дио посла, побиједивши Карабаг у Азербејџану 2:0. Исто важи и за Рубин из Казања који је головима Рондона, рутински савладао Молде у гостима. Епитет јунака првих утакмица плеј-офа за пласман у Лигу […]

петак, август 23, 2013 / 08:56

Још један премијерлигаш је демонстрирао снагу. Свонси је разбио румунски Петролул 5:1.

И Ајнтрахт из Франкфурта је, могло би се рећи, урадио лавовски дио посла, побиједивши Карабаг у Азербејџану 2:0. Исто важи и за Рубин из Казања који је головима Рондона, рутински савладао Молде у гостима.

Епитет јунака првих утакмица плеј-офа за пласман у Лигу Европе припада фудбалерима Ријеке. Ријека је на Кантриди побиједила Штутгарт 2:1, а имала је и вођство од 2:0! Ријечани су повели у 74. минуту, у 87. је било 2:0, али је само два минута касније Штутгарт постигао гол (Ведад Ибишевић) који му даје наде да ће у реваншу успјети да обезбиједи пласман у ЛЕ.

Украјински Черноморец, који је лако елиминисао Црвену звезду из овог такмичења, намучио се са албанским Скендербегом. Било је само 1:0 у Одеси.

Слован из Либереца је на "Фриулију", славио прилично убједљив тријумф – 3:1. Удинезе ће имати врло тежак посао у реваншу.

Сласк из Вроцлава се одлично држао против Севиље на њеном терену до 55. минута када је остао са играчем мање. До тог минута било је 1:1, а до пет минута прије краја 2:1 за Севиљу. Међутим, Алберто Морено и Марко Марин су у финишу постигли још два гола и донијели су домаћину солидну разлику пред реванш.

Актобе – Динамо Кијев 2:3 (1:1)

Динамо Тбилиси – Тотенхем 0:5 (0:2)

Кубан Краснодар – Фејнорд 1:0 (0:0)

Јаблонец – Бетис 1:2 (1:1)

Карабаг – Ајнтрахт Франкфурт 0:2 (0:1)

Атромитос – АЗ Алкмар 1:3 (0:0)

Динамо Минск – Стандард Лијеж 0:2 (0:0)

Макаби Хаифа – Астра 2:0 (1:0)