Севиља задржала пехар Лиге европе

Фудбалери Севиље савладали су украјински Дњипро 3:2 (2:2), одбранили титулу у Лиги Европе, те изборили пласман у Лигу шампиона. Шпанци су у Варшави направили преокрет у сјајном првом полувремену, Дњипро је пред паузу изједначио, да би у наставку Карлос Бака другим голом донио славље Андалужанима. Севиља је четврти пут освојила најмасовније европско клупско такмичење, други […]

четвртак, мај 28, 2015 / 01:47

Фудбалери Севиље савладали су украјински Дњипро 3:2 (2:2), одбранили титулу у Лиги Европе, те изборили пласман у Лигу шампиона.

Шпанци су у Варшави направили преокрет у сјајном првом полувремену, Дњипро је пред паузу изједначио, да би у наставку Карлос Бака другим голом донио славље Андалужанима.

Севиља је четврти пут освојила најмасовније европско клупско такмичење, други пут издање Лиге Европе у низу, па ће бити чак пети представник Шпаније у Лиги шампиона следеће сезоне!

Два тима одиграла су савршено прво и резервисано друго полувреме у Варшави. Боље је почео Дњипро, који сјајном комбинацијом Матеуса и Калинића стиже до вођства већ у седмом минуту.

Услиједио је притисак Севиље, која средином првог полувремена, у року од три минута стиже до преокрета, погоцима Кришовјака и Баке, који је искористио сјајан пас Рејеса и заобишао голмана.

У самој завршници првих 45 минута Украјинци успјевају да изједначе, захваљујући перфектном шуту Ротана из слободног ударца са више од 25 метара искоса са леве стране.

Друго полувреме донијело је много опрезнију игру оба тима, мало фудбала, много дуела и прекршаја. Чекала се грешка ривала или евентуално добра контра, а преломни моменат догодио се у 73. минуту.

Одбрана Дњипра је траљаво реаговала испред свог казненог, лопта је стигла до Витола који проиграва Баку, а Колумбијац опет показује инстинкт убице пред голом и доноси побједу.

Севиља је сва четири трофеја у такмичењу освојила у последњих десет година (2006, 2007, 2014, 2015), те наставила доминацију Шпаније која је са девет титула најтрофејнија земља.