СЕХА: Пораз Борца од Загреба

Рукометаши Борца м:тел поражени су од Загреба са 35:21 у мечу 6. кола СЕХА лиге.Бањалучанинису успјели да изненаде фаворизовани ППД Загреб који је у Борику наставио сјајну форму. Послије 60 минута игре: Борац м:тел – ППД Загреб 21:35 (12:17) Борис Дворшек није имао најсрећнији деби на мјесту тренера РК Борац м:тел. Поражен је убједљиво од […]

среда, октобар 7, 2015 / 10:35

Рукометаши Борца м:тел поражени су од Загреба са 35:21 у мечу 6. кола СЕХА лиге.Бањалучанинису успјели да изненаде фаворизовани ППД Загреб који је у Борику наставио сјајну форму.

Послије 60 минута игре: Борац м:тел – ППД Загреб 21:35 (12:17)

Борис Дворшек није имао најсрећнији деби на мјесту тренера РК Борац м:тел. Поражен је убједљиво од своје бивше екипе и евидентно је да ће требати Борцу још доста времена да се уигра.

Пред овај меч рукометаши Борца најављивали су да ће поправити утисак послије не баш добрих игара у квалификацијама за Лигу шампиона и СЕХА лиги, али приказана игра није била на нивоу који је очекивало око хиљаду гледалаца у бањалучком Борику.

Истина, противник је био потпуни фаворит, али екипа Борца много је гријешила, поготово у нападу, док у одбрани није успјевала да заустави контре Загрепчана, али ни акције из којих су погађали.

Одсуство Ратка Николића, који није игра највјероватније због повреде, дало је много простора бившем играчу Борца Станку Сабљићу који је са шест голова уз Шебетића и маестралног Стевановића на голу водио Загреб до побједе.

Искусни Тривунџа био је најефикаснији код Борца са четири гола, док Бојиновић, од кога се много очекује није много пружио, иако је за разлику од неких мечева у досадашњем дијелу сезоне имао солидну минутажу.

Тек четири минута прије краја постигао је свој први и једини гол на мечу, али ни остали играчи Борца нису се истакли.

Одбрана Загреба потпомогнута одбранама Стевановића одлично је функционисала и омогућавала брзе контре, а њих је често завршавао Контрец који је постигао пет голова.

Гости су водили од почетка и већ на полуврмеену при вођству 17:12 наговјештавао се побједник, а послије десетак минута у другом дијелу све је било ријешено. Загреб је отишао на двоцифрену предност и остатак меча био је рутина за учесника Лиге шампиобна.

Сљедећи меч у СЕХА лиги Борац игра 12. октобра против Мешкова у Бјелорусији, у коју ће отићи највјероватниј директно из Норвешке, гдје ће два дана раније одиграти против Хаслума први меч другог кола ЕХФ купа.