Сан Антонио продужетком до финала

Сан Антонио Спарси играће поново са Мајами Хитом финале НБА, пошто су и они финале конференције завршили у 6 утакмица. Спарси су после продужетка као гости побиједили Оклахома Сити Тандер 112:107, после 101:101 у регуларних 48 минута. Слиједи пет дана одмора, а финале почиње у четвртак. Спарсима ће то бити шесто финале, а једини пут […]

недеља, јун 1, 2014 / 08:32

Сан Антонио Спарси играће поново са Мајами Хитом финале НБА, пошто су и они финале конференције завршили у 6 утакмица.

Спарси су после продужетка као гости побиједили Оклахома Сити Тандер 112:107, после 101:101 у регуларних 48 минута.

Слиједи пет дана одмора, а финале почиње у четвртак. Спарсима ће то бити шесто финале, а једини пут изгубили су прошле године, баш од Хита, иако су и тада имали руке на трофеју у шестом мечу.

Тај шести меч је и једини плеј-оф окршај у ери Грега Поповића у којој су могли да затворе серију, а нису успјели. Ноћас им је то успјело дванаести пут, иако у другом полувремену нису рачунали на повријеђеног Тонија Паркера, о чијем стању нико од саиграча није знао до пред сâм почетак меча.

Борис Дијао, чији допринос је тешко описати само кроз статистику, поставио је рекорд сезоне са 26 поена, укључујући бацања која су потврдила побједу. Дијао је само двапут у каријери дао више поена, а за три дана обиљежава осам година од рекорда (30 поена, 3. јун 2006. године).

Тим Данкан је прије тога направио разлику у продужетку за 19+15 играча који би до краја овог плеј-офа могао да постане рекордер НБА по броју дабл-дабл учинака у плејофу (155 до сада).

Ману Ђинобили је прије тога вукао тим кроз друго полувреме, а уз 15 поена имао је 6с, 5а, 4 укр. лопте. Каваи Ленард је играо одлично у првом полувремену, завршио је са 17 поенаи 11 скокова, а његова рампа на Вестбруку у последњем минуту је вјероватно преломила меч.

Домаћу екипу предводио је бриљантни Расел Вестбрук 34 поена, 7 скокова, 8 асистенција, 6 украдених, 7 изгубљених лопти и 5 фаулова.

Кевин Дурент је ван терена био само 72 секунде, убацио је 31 поен уз 14 скокова (и 7 изгубљених), а одличан допринос имао је Реџи Џексон (21п).

У најизједначенијем мечу читаве серије прво полувреме било је пуно кратких серија и нетипичних грешака, а на одмор је ОКЦ отишао са плус седам, захваљујући серији у последња два минута.

Када је на полувремену саопштено да Паркер неће више играти многи су очекивали да се домаћин одлијепи, али је умјесто тога гостујући тим преузео потпуну контролу и до краја трећег периода преокренуо на плус 10 (37:20), уз неке од најљепших акција ове сезоне.

Док је у трећој четвртини проток лопте гостију био савршен, у последњем је експлодирао Расел Вестбрук, који је серијом украдених лопти помогао свом тиму да се врати. У тим тренуцима догодило се и неколико спорних судијских одлука на штету гостију, али је њихов утицај био много мањи него у претходним мечевима на терену ОКЦ.

Најспорнији детаљ био је недосуђени кош Мануа Ђинобилија на 97:97, када је прије Ибакине рампе лопта ударила у таблу.

У наредном нападу Тандер је повео (први преокрет у последњој четвртини током цијеле серије, 54 у прва три периода) али су услиједиле велике грешке њихових првих звијезда, па је Сан Антонио поново повео, а Вестбрук погодио за продужетак.

Тандер је повео у додатном времену и имао два напада да се одмакне на два посједа, али то није искористио. Гости су у продужетку ишли константно на Данкана, а овај одговорио са седам везаних поена.

Одговора није било, у последњих 2:22 ОКЦ није дао ни поен, а у последњих 400 секунди регуларног тока и продужетка из игре су шутирали 2 од 13.

Тандер није издржао без икаквог доприноса са клупе (укупно 5 поена Фишера, наспрам 51 поена пет различитих резерви Спарса) и Кендрика Перкинса (21 минут без шута), а током овог плеј офа квалитетни Адамс је на терену био 12 минута без поена, док је његов тим направио минус 17.

Размак до финала добро ће доћи Спарсима, поготово повријеђеном Паркеру, а за екипу Грега Поповича посебно је важно што су разиграли цијелу клупу – 11 играча имало је учинак на овом мечу.