Сајам: Најтраженија књига Поезија Бранка Чучка

Најтраженија књига из Републике Српске на 57. Међународном београдском сајму је књига "Поезија" Бранка Чучка, у издању Народне библиотеке "Бранко Чучак" из Хан Пијеска. "Повељу успјеха", коју издавачу најтраженије књиге из Републике Српске додјељују Влада Српске, Министарство просвјете и културе и Представништво Републике Српске у Србији, директору Народне библиотеке из Хан Пијеска Озренки Ђурић–Радуловић уручио […]

субота, октобар 27, 2012 / 15:48

Најтраженија књига из Републике Српске на 57. Међународном београдском сајму је књига "Поезија" Бранка Чучка, у издању Народне библиотеке "Бранко Чучак" из Хан Пијеска.

"Повељу успјеха", коју издавачу најтраженије књиге из Републике Српске додјељују Влада Српске, Министарство просвјете и културе и Представништво Републике Српске у Србији, директору Народне библиотеке из Хан Пијеска Озренки Ђурић–Радуловић уручио је директор Представништва Српске у Србији Млађен Цицовић.

Књига "Поезија" објављена је као први том у издавачком пројекту "Дјела Бранка Чучка", а додјела награде организована је на штанду Републике Српске на Београдском сајму.

У најужем избору за најтраженију књигу из Српске на сајму у Београду били су и фототипско издање књиге Скендера Куленовића "Стојанка мајка Кнежопољка" у издању "Арт принта" из Бањалуке и града Приједор, књига Владимира Ђукановића "Стари занати у Републици Српској", издање Музеја Републике Српске, те књига "Обнова Србистике", коју је приредио Душко Певуља, а објавила Народна и универзитетска библиотека Републике Српске.

Цицовић је након додјеле награде рекао да је овогодишњи наступ Српске са бројним промоцијама на Међународном сајму књига у Београду оцијењен као врло успјешан и захвалио свима који су том успјеху допринијели.

Он је рекао да у прилог томе свједоче и бројне посјете највиших представника власти Републике Српске, Академије наука и умјетности Републике Српске, Народног музеја Републике Српске, Архива Републике Српске, Народног позоришта Републике Српске и других.

Цицовић истиче да је посебно поносан што је овогодишњи наступ Републике Српске отворио предсједник Републике Милорад Додик, те што је штанд Републике Српске на Београдском сајму посјетио и Његова светост патријарх српски Иринеј.

"Посјета Његове светости нашем штанду и интересовање за књиге и издавачке пројекте из Републике Српске бодри нас и инспирише за нова настојања да у овом послу не поклекнемо, него да увијек с новом и већом жељом и вољом радимо", рекао је Цицовић.

Он је оцијенио да је снажан печат овогодишњем представљању Српске у Србији дало и присуство врхунских умјетника, научника и културних радника, од славног свјетског режисера Емира Кустурице, предсједника Академије наука и умјетности Српске Рајка Кузмановића и академика Гојка Ђога, Васкрсија Јањића, Воје Максимовића, Драгољуба Мирјанића, Радована Вучковића, Слободана Реметића и угледних књижевника на књижевној вечери "Код Андрићеве књиге 2012", гдје је као пјесник наступио и потпредсједник Републике Српске Емил Влајки.



0 КОМЕНТАРА

  1. „Он је оцијенио да је снажан печат овогодишњем представљању Српске у Србији дало и присуство врхунских умјетника, научника и културних радника, од славног свјетског режисера Емира Кустурице, предсједника Академије наука и умјетности Српске Рајка Кузмановића и академика Гојка Ђога, Васкрсија Јањића, Воје Максимовића, Драгољуба Мирјанића, Радована Вучковића, Слободана Реметића и угледних књижевника на књижевној вечери „Код Андрићеве књиге 2012“, гдје је као пјесник наступио и потпредсједник Републике Српске Емил Влајки.

    Само би једно питање имао за ову горе поменуту господу; „Да ли су ишли на сајам књига о властитом трошку или су испоставили рачуне некој од институција Републике Српске!?“

    Да постоји озбиљност у третирању ових питања, онда би се свакако неко из РС потрудио да прикупи податке о ауторима из РС који су и код издавача из Србије. Знам да је само нас четворо из Бања Луке у Књижевној омладини Србије, а о осталима не зна ми министарство нити било ко други. Зар то није срамота!

Оставите одговор