Шахтјор немоћан без овце: Фаворити прошли у ЛШ

Екипе Милана, Селтика, Реал Сосиједада, Викторије Плзењ и Зенита пласирале су се у групну фазу Лиге шампиона. Пољаци су у Словенију дошли са одличним резултатом из прве утакмице против Марибора када су на свом терену побиједили резултатом 3:1. Гостима су вечерас требале тек три минуте сусрета да поведу. Стијелац је био Станислав Тецл након асистенције […]

среда, август 28, 2013 / 23:36

Екипе Милана, Селтика, Реал Сосиједада, Викторије Плзењ и Зенита пласирале су се у групну фазу Лиге шампиона.

Пољаци су у Словенију дошли са одличним резултатом из прве утакмице против Марибора када су на свом терену побиједили резултатом 3:1. Гостима су вечерас требале тек три минуте сусрета да поведу. Стијелац је био Станислав Тецл након асистенције Рајторала што је био и коначан резултат сусрета.

Милан – ПСВ 3:0 (1:1)

Ове двије екипе, резултатски гледано, требале су играти најзанимљивију утакмицу у вечерашњим сусретима. Међутим, Милан је већ на старту утакмице ПСВ-у дао до знања да ће вечерас играчи холандске екипе морати направити чудо да би прошли у групну фазу такмичења.

Боантенг је довео Росонере у вођство већ у деветој минути. Холанђани су имали неколико великих шанси за поравнање или чак за вођство, али мрежа голмана Абиатија није се тресла. Предност домаћина удвостручио је Балотелли у 55. минути те је већ тада било јасно да ће ПСВ свој европски пут наставити у Лиги Европе. Боатенг је поново савладао голмана Зоета за коначних 3:0 на Сан Сиру.

Реал Сосиједад – Олимпик Лион 2:0 (2:0)

Шпанска екипа шокирала је француску спортску јавност након побједе у првој утакмици у Лиону од 2:0.

Французи су на Аноету истрчали без много калкулација, тражећи гол који би им дао крила у наставку. Међутим, у првом полувријемену нападачи нису били раположени те се на одмор отишло без голова. У наставку, Вела је савладао голмана Лиона за водство од 1:0. Исти играч поставио је и коначан резултат у 90. минути за побједу

Сосиједада од 2:0 над Лионом.

Селтик – Шахтјор Караганди 3:0 (0:2)

Највећа сензација овогодишњег плеј-офа ЛШ, уз бечку Аустрију, је Шахтјор који је у првој утакмици на свом терену савлдао шкотски Селтик са 2:0. Скоро цијело прво полувријеме, новајлија у овој фази такмичења држао је своју мрежу нетакнуту. Онда је у судијској надокнади првог дијела сусрета одбрана Шахтјора ипак попустила. Самарас је асистирао за Комонса који погађа за домаће. Асистент код првог био је стријелац другог гола у 48. минуту. Да се не би десило чудо, потрудио се Форест који је у судијској надокнади донио свом тиму пролазак у групну фазу ЛШ.

У првом данашњем сусрету, Зенит је савладао португалску Фереиру резултатом 4:2, те ће се наћи у шеширу на сутрашњем извлачења група ЛШ.