Реал у финишу испустио побjеду у Москви

Фудбалери ЦСКА и Реала из Мадрида играли су вечерас у Москви неријешено 1:1, у првој утакмици осмине финала Лиге шампиона. Шпански „краљевски клуб” пропустио је велику прилику да обави пола посла и много опуштеније сачека реванш на свом „Сантјаго Бернабеу”. По великој хладноћи на стадиону „Лужњики” Мадриђани су повели већ у 28. минуту преко Кристијана […]

уторак, фебруар 21, 2012 / 20:35

Фудбалери ЦСКА и Реала из Мадрида играли су вечерас у Москви неријешено 1:1, у првој утакмици осмине финала Лиге шампиона.

Шпански „краљевски клуб” пропустио је велику прилику да обави пола посла и много опуштеније сачека реванш на свом „Сантјаго Бернабеу”. По великој хладноћи на стадиону „Лужњики” Мадриђани су повели већ у 28. минуту преко Кристијана Роналда и чували предност до пред сам крај.

Борбени „армејци” се, међутим, нису предавали, иако два мјесеца нису одиграли званичну такмичарску утакмицу, па су заслужено изборили реми голом Вернблома у трећем минуту судијске надокнаде.

Овим резултатом ЦСКА је сачувао наду да би у реваншу у Мадриду могао да оствари подвиг и евентуално успио да елиминише фаворизованог противника.

ЦСКА Москва: Чепчугов, В. Березуцки, Игнашевич, А. Березуцки, Шчењиков, Вернблом, Алдоњин (од 68. Хонда), Тошић (од 82. Нецид), Дзагојев, Думбија, Муса (од 64. Олисех).

Реал Мадрид: Касиљас, Арбелоа, Пепе, Рамос, Коентрао, Кедира, Ћаби Алонсо, Озил (од 85. Албиол), Каљехон (од 75. Кака), Роналдо, Бензема (од 16. Игуаин).

У другом данашњем мечу осмине финала Лиге шампиона од 20.45 сати у Напуљу играју Наполи и Челси.