Реал, Сити и Милан на кољенима

Фудбалери Борусије побиједили су у Дортмунду мадриски Реал са 2:1, у дербију трећег кола Лиге шампиона. Екипа Јиргена Клопа је тако престигла Мадриђане на табели Д групе пошто сада има седам бодова, један више од шампиона Шпаније. У осталим дуелима у прве четири групе одиграним у сриједу увече велики преокрет направио је Ајакс који је […]

среда, октобар 24, 2012 / 23:48

Фудбалери Борусије побиједили су у Дортмунду мадриски Реал са 2:1, у дербију трећег кола Лиге шампиона.

Екипа Јиргена Клопа је тако престигла Мадриђане на табели Д групе пошто сада има седам бодова, један више од шампиона Шпаније.

У осталим дуелима у прве четири групе одиграним у сриједу увече велики преокрет направио је Ајакс који је савладао Манчестер сити са 3:1, Пари Сен Жермен је лако славио у Загребу са 2:0, а велико изненађење приредио је Шалке који је истим резултатом савладао Арсенал у Лондону.

Олимпијакос је у 90. минуту стигао до побједе над Монпељеом у Француској, Малага је наставила са сјајним издањима побиједивши Милан са минималних 1:0, а у дуелу на којем је виђено највише голова Порто је побиједио кијевски Динамо са 3:2.

Група А: ПСЖ лако кроз Загреб, Порто добио Динамо

У групи А је већ након прва два кола било очигледно да ће о прва два мјеста одлучивати три клуба. Порто је тријумфом над кијевским Динамом направио велики корак ка 1/8 финала, а до нова три бода је стигао веома тешко али и заслужено.

Гости из Украјине два пута су успјевали да изједначе, али 12 минута прије краја Мартинес је својим другом голом поставио коначан резултат. Милош Нинковић пресједио је меч на клупи.

На другој утакмици групе није било дилеме. Парижани су у Загребу рутински славили головима Ибрахимовића и Менеза у првих 45 минута, па је занимљивије било на трибинама гдје се тражио срећни добитник милион куна. Ни та акција није помогла домаћину пошто је Максимир поново био полупразан.

Група Б: Изненађујуће победе гостију

У другој групи виђене су двије изненађујуће побједе гостију. Шалке је шокирао Арсенал на Емиратима са 2:0 головима Хунтелара и Афелаја у другом полувремену и тако престигао домаћи састав на табели.

Можда још веће изненађење је тријумф Олимпијакоса у Француској против Монпељеа иако је домаћин у четвртом минуту наставка повео голом Шарбонијеа. Торосидис је изједначио у 73. минуту, а у последњим тренуцима Митроглу је донио велику радост црвено-бијелима из Пиреја. Марко Пантелић није добио прилику и меч је одгледао са клупе.

Група Ц: Малага наставила да побеђује

У Ц групи Малага је наставила са фантастичним издањима у Европи пошто је забиљележила и трећу побједу, овога пута против Милана. Једини гол пао је у 64. минуту а стријелац је био Санчес.

У другом мечу ове групе, који је одигран раније због временске разлике, Зенит је уз доста проблема савладао Андерлехт истим резултатом.

Група Д: Реал и Сити на коленима

Најзанимљивији мечеви одиграни су у Д групи где су домаћини славили против фаворизованих гостију. Реал је у Дортмунду брзо изједначио голом Роналда у 38. минуту пошто је само два минута раније Левандовски довео тим Јиргена Клопа до предности.

Савршен учинак немачких клубова у трећем колу Лиге шампиона Дортмунд је обезбиједио у наставку иако није бриљирао. Гол вриједан три бода постигао је Шмелцер у 64. минуту, а репрезентативац Србије Невен Суботић одиграо је сасвим солидно свих 90 минута.

У другом мечу ове групе Сити је имао императив побједе након што је освојио само бод у прва два кола. Енглески састав добро је почео, Насри је погодио у 22. минуту, али у наставку меча домаћи састав је доминирао.

Изједначио је Де Јонг у 45. минуту, Моисандер у 57. минуту довео ’копљанике’ до предности, а побједу је овјерио Ериксен у 68. минуту. Александар Коларов играо је за Сити до 63. минута, док је Сулејмани на другој страни пресједио меч на клупи.

Ајакс – Манчестер сити 3:1