Путници за Бразил: Ko каже да Француској треба рукометаш Анри

Кристијано Роналдо је, са три поготка наспрам два Златана Ибрахимовића, одвео Португал на Мундијал. Хрватска и Грчка очекивано прошли Исланд, односно Румунију. Француска машинерија успела да постигне три поготка против Украјине. Фудбалска репрезентација Хрватске пласирала се на Светско првенство у Бразилу, пошто је у баражу елиминисала Исланд. Хрватска је, после 0:0 у Рејкјавику, у реваншу […]

уторак, новембар 19, 2013 / 23:32

Кристијано Роналдо је, са три поготка наспрам два Златана Ибрахимовића, одвео Португал на Мундијал. Хрватска и Грчка очекивано прошли Исланд, односно Румунију. Француска машинерија успела да постигне три поготка против Украјине.

Фудбалска репрезентација Хрватске пласирала се на Светско првенство у Бразилу, пошто је у баражу елиминисала Исланд.

Хрватска је, после 0:0 у Рејкјавику, у реваншу савладала Исланд као домаћин са 2:0.

Стрелци за Хрвате били су Марио Манџукић у 27. и капитен Даријо Срна у 47. минуту. Манџукић је 11 минута након што је дао гол искључен због директног црвеног картона.

На Светско првенство пласирала се и селекција Грчке, која је укупним резултатом 4:2 елиминисала Румунију.

После 3:1 у Атини, Грци су у Букурешту одиграли 1:1.

Репрезентација Португалије изборила је пласман на првенство света пошто је у Стокхолму савладала домаћу селекцију Шведске са 3:2.

Сва три поготка за Португалце постигао је њихов најбољи играч Кристијано Роналдо, док је двоструки стрелац за домаћина био Златан Ибрахимовић.

Први меч код куће у Лисабону Португалија је добила са 1:0, такође голом Роналда.

Француска је изборила место на првенство светанакон победе над Украјином у Паризу од 3:0.

Национални тим “триколора” пети пут заредом биће учесник Светског првенства, након што је надокнадио минус од два гола из првог меча у Кијеву (2:0).

Стрелци за Французе били су Сако, Бензема и Гусев (аутогол).

Светско првенство у Бразилу играће се од 12. јуна до 13. јула следеће године.