Прва побједа Игокее у Еврокупу

Кошаркаши Игокее остварили су прву побједу у Еврокупу савладавши у Софији, бугарског шампиона екипу Лукоил, резултатом 70:61. У неизвјесној утакмици, у којој је тим из Александровца углавном имао предност, побједник је одлучен у посљедњој четвртини када је Америакац Теди Гибсон погодио двије везане тројке и одвео свој тим на плус девет. Најефикаснији у Игокеи био […]

четвртак, новембар 7, 2013 / 08:38

Кошаркаши Игокее остварили су прву побједу у Еврокупу савладавши у Софији, бугарског шампиона екипу Лукоил, резултатом 70:61.

У неизвјесној утакмици, у којој је тим из Александровца углавном имао предност, побједник је одлучен у посљедњој четвртини када је Америакац Теди Гибсон погодио двије везане тројке и одвео свој тим на плус девет.

Најефикаснији у Игокеи био је Урош Николић са 19 поена, Гибсон је постигао 11, а Гајовић 10. У наредном колу, Игокеа ће дочекати руски Химки.

Кошаркаши Радничког савладали су вечерас као гости екипу литванског представника Нептунаса са 101:97 (27:22, 22:29, 28:20, 24:26), у утакмици 4. кола Х групе Еврокупа.

То је трећа побједа Крагујевчана којом су учврстили вођство у групи, док је Нептунас претрпио трећи пораз.

Изабранике Мирослава Николића до вриједног успјеха предводили су Јару са 20, Мариновић са 10 и Лешић и Млађан са по 16 поена, док су код Литванаца најефикаснији били Васјулиус са 25 и Рункаускас са 23 поена.

Раднички у петом колу Х групе дочекује 13. новембра екипу Бешикташа.