Пријете му смрћу јер је повриједио Нејмара, овај ипак без посљедица

Одбрамбени играч колумбијске фудбалске репрезентације Хуан Сунига добио је пријетње смрћу након четвртфиналне утакмице Свјетског првенства против домаћина Бразила. Разлог је груби старт на бразилског нападача Нејмара у самој завршници утакмице коју је "селесао" добио 2:1 и прошао у полуфинале. Нејмар је у 88. минути изнесен на носилима након што га је Сунига оштрим стартом […]

недеља, јул 6, 2014 / 15:52

Одбрамбени играч колумбијске фудбалске репрезентације Хуан Сунига добио је пријетње смрћу након четвртфиналне утакмице Свјетског првенства против домаћина Бразила.

Разлог је груби старт на бразилског нападача Нејмара у самој завршници утакмице коју је "селесао" добио 2:1 и прошао у полуфинале.

Нејмар је у 88. минути изнесен на носилима након што га је Сунига оштрим стартом ударио у леђа. Прегледи у болници у Форталези потврдили су да је Нејмар задобио фрактуру трећег пршљена и очекује га неколико седмица паузе, што у преводу значи да неће заиграти у полуфиналу против Њемачке и евентуалном финалу или утакмици за треће мјесто.

Сунига је пријетње смрћу и расистичке увреде примио путем друштвених мрежа иако се након завршетка утакмице правдао да ми није била намјера "повриједити супарничког играча".

Иако у првом моменту није изгледало тако, мало је недостајало да ударац Камила Суниге остави трајне последице по Нејмара.

Према одређеним налазима, кољено дефанзивца Колумбије је могло да доведе до тога да Бразилац остане парализован, али срећом, није било толико прецизно.

“Нејмаров нормалан живот и каријера нису у питању, а опоравак ће трајати три до шест недеља, односно 40 до 45 дана, што је последња успостављена дијагноза“, навео је доктор репрезентације Бразила Жозе Луиз Рунко.

Нејмарову склоност на падању многи су поистоветили са ситуацијом када је Сунига готово насрнуо на њега, ни не слутећи какве су могуће последице.

Млади Бразилац је остао без шанси да учествује на остатку Мундијала, због чега је био очајан, али је велика срећа у несрећи то што, према речима доктора, неће имати никакве последице.