Пораз Србије на Михајловићевом дебију

Репрезентација Србије поражена је од Шпаније 2:0 (0:0) у пријатељском мечу на којем је Синиша Михајловић дебитовао као селектор "Белих орлова". Србија је солидно одиграла у Сент Галену, прије свега дисциплиновано у одбрани, али без праве игра у нападу. Шпанци су контролисали лопту и у другом полувремену стигли до голова. Европски и свјетски шампион је […]

субота, мај 26, 2012 / 19:53

Репрезентација Србије поражена је од Шпаније 2:0 (0:0) у пријатељском мечу на којем је Синиша Михајловић дебитовао као селектор "Белих орлова".

Србија је солидно одиграла у Сент Галену, прије свега дисциплиновано у одбрани, али без праве игра у нападу. Шпанци су контролисали лопту и у другом полувремену стигли до голова.

Европски и свјетски шампион је искористио пад концентрације српске одбране, те головима Адријана Лопеса у 64. и Сантија Касорле у 74 . минути из пенала добили меч.

Ово је прва од три јаке провјере Србије (Француска, Шведска) које ће Михајловићу послужити да изабере тим који ће од септембра да игра квалификације за Свјетско првенство 2014.