Побједа Папетове екипе за крај

Репрезентација Босне и Херцеговине се сигурном побједом над Ираном (3:1) часно опростила од Свјетског првенства у Бразилу. Селекција БиХ одиграла је данас у Салвадору своју посљедњу утакмицу са Ираном, јер су се други круг избориле Аргентина и Нигерија. Змајеви су, иако с измијењеним саставом, јер је селектор Сафет Сушић од прве минуте на терен послао […]

среда, јун 25, 2014 / 20:11

Репрезентација Босне и Херцеговине се сигурном побједом над Ираном (3:1) часно опростила од Свјетског првенства у Бразилу.

Селекција БиХ одиграла је данас у Салвадору своју посљедњу утакмицу са Ираном, јер су се други круг избориле Аргентина и Нигерија. Змајеви су, иако с измијењеним саставом, јер је селектор Сафет Сушић од прве минуте на терен послао Тина Свен Сушића, Авдију Вршајевића и Анела Хаџића, успјели да савладају Иран и да на лијеп начин напусте Мундијал.

Од прве минуте БиХ је имала лопту у посједу и Иранце натјерала да се бране. Џеко је имао добру шансу након само четири минута игре, али је шутирао мало преко гола, јер је лопта претходно погодила једног иранског играча.

Џеко Иранцима пријети и пет минута касније. Млади Сушић је "заврнуо" лопту с лијеве стране, Џеко главом ударио лопту коју је ухватио голман Ирана. До водства је БиХ стигла у 23. минуту. Џеко је узео лопту на 25 метара од иранског гола, направио неколико корака и онда пласира у мрежу Ирана.

Најбољу шансу Иран је имао у 24. минуту, али је лопта погодила пречку гола Беговића. Вршајевића је сјајно упослио Џеко у 42. минуту, али он није најбоље циљао. До краја првог дијела свој ударац опробао је и Ибишевић, али остало је 1:0 на полувремену.
Иако је Иранцима била неопходна побједа за пролаз даље, нису то могли постићи ни у наставку у којем је Сушићев тим био доминантан на терену. У 48. минуту, Пјанић, је шутирао поред гола, а десет минута касније Ромин везњак је прецизнији за сигурнијих 2:0. Након лијепе акције, у којој су учествовали Бешић, Џеко и Сушић, Пјанић је поентирао.

Лукавим покушајем умало да Колашинац у 66. постигне гол, али остало је 2:0. Иран успијева да постигне гол и смањи на 2:1 у 82. минуту. Одмах је услиједила контра на другој страни, Џеко је послао лопту за Вршајевића, који је кренуо према иранском голу и мајсторски погодио искоса с десне стране за коначних 3:1 и увјерљиву побједу.

Сушић: Враћамо се кући уздигнутих глава

Селектор БиХ Сафет Сушић рекао је да је изузетно задовољан побједом над Ираном и уједно првом побједом на свјетским првенствима, којом су исто време онемогућили ривала да се пласира у осмину финала.

Папе је истакао да репрезентација може да се врати кући уздигнутих глава.
– Били смо доминантни током цијеле утакмице и заслужили да побиједимо. Иако знам да је Иран желио да се пласира у осмину финала, ово је важна побједа за нас. Сада можемо да се вратимо кући уздигнутих глава – рекао је Сушић.

Британски медији: Жалосно је да БиХ није прошла у осмину финала СП-а

Британски лист Телеграф након утакмице репрезентације БиХ која је савладала Иран са 3:1 пише како је жалосно да овако квалитетна селекција БиХ није наставила такмичење у Бразилу.

Побједа за БиХ, али је сигурно да ће остати дуго у мислима фудбалера репрезентације БиХ који ће увијек говорити како су могли и више. Против слабог Ирана, БиХ је показала уистину један нападачки фудбал на свјетском нивоу и жалосно је да БиХ није имала мало више среће да прође групу Ф – пише лист.

Лист подсјећа како је селекција Ирана играла свим срцем, али како нису могли против очигледно много квалитетније репрезентације БиХ.