Партизан изгубио у Крушевцу

Чекали су навијачи актуелног шампиона суботу и вечити дерби у Хумској у коме су прижељкивали тријумф за преузимање првог места од водеће Црвене звезде, али им се четири дана пре тог "меча за титулу" догодио велики шок: Партизан је у Крушевцу изгубио са 2:0 од Напретка, омогућивши тако црвено-белима да побегну на "+6" пред дерби, […]

уторак, април 22, 2014 / 20:11

Чекали су навијачи актуелног шампиона суботу и вечити дерби у Хумској у коме су прижељкивали тријумф за преузимање првог места од водеће Црвене звезде, али им се четири дана пре тог "меча за титулу" догодио велики шок: Партизан је у Крушевцу изгубио са 2:0 од Напретка, омогућивши тако црвено-белима да побегну на "+6" пред дерби, јер су нешто касније данас, резултатом 2:0 савладали нишки Раднички.

Партизан је у 25. коло Јелен Суперлиге ушао са три бода заостатка за тимом са Маракане, а екипа тренера Марка Николића имала је само један циљ – наставак потере за лидером на првенственој табели. У ту потеру црно-бели су кренули са младим Данилом Пантићем у стартној постави, 17-годишњаком који брине о организацији игре заједно са капитеном Илићем, али и Брашанцем и Дринчићем, испред којих су Лука и Шкулетић били као најистуренији. Ипак, та одабрана постава није била довољна против надахнутих Крушевљана, који су испрва заиграли врло отворено, а потом у храбром наступу кажњавали промашаје пред својим голом и са два прецизна шута себи готово извесно обезбедили опастанак, а Звезди малтене сервирали титулу.

Утакмица је почела благом иницијативом црно-белих, чију је игру "сецкао" нешто агресивнији наступ домаћих од дозвољеног, али и њихова непрецизна додавања, услед чега је до прве шансе и стигао Партизан. Седамнаестогодишњи Пантић је припретио левицом, и то са дистанце, а лопта се после његовог храброг покушаја нашла у корнеру, након чега опасности по Крзнарића није било. Ипак, напето је било у том, четвртом минуту, на другој страни терена јер је у наставку акције чак тројица играча Крушевљана ишло на лопту, испред које је био само голман Лукач и то далеко, но млади Пантић је успео да се врати довољно брзо и спречи најгоре по црно-беле.

Припретио је недуго затим и Гаврић, оштрим и за мало непрецизним "слободњаком" са леве стране, па је Напредак већ тада довољно јасно показао зубе да његов фаворизовани ривал мало устукне. Не и задуго: у седмом минуту контра шампиона омогућила је Луки да прими лопту од Брашанце, да би потом искоса с десне стране шутирао прилично снажно, но и изнад пречке. Оквир гола посматрао се и у 11. минуту, јер је тик покрај Партизанове десне стативе лопта прохујала када је 19-годишњи Реган распалио по њој са више од 20 метара, па су обе групе навијача у Крушевцу све чешће почеле да уздишу, док гласна песма и ударци бубњева скоро да нису престајали од самог старта.

Нова прилика виђена је у 17. минуту, када је на Шкулетићев центаршут са левог крила натрчао Лука и, без да је могао да се намести за бољи шут, послао лопту изнад пречке. Далеко опаснији је био покушај Јаничића пред Партизановим голом, и то већ у наредном минуту, јер је остао потпуно сам на ивици петерца приликом корнера те да лопта није била мало превисока и за њега (а висок је 193 цм), ударац главом био био далеко опаснији од оног који је окончан као и претходни, Лукин.

"Сале капитен" пропушта дерби
Због жутог картона у Крушевцу Саша Илић неће моћи да наступи на "вечитом дербију" који се у суботу од 19 часова игра у Хумској.

Ипак, најбољу прилику Напредак је пропустио у 23. минуту, када је бивши Партизанов играч Никола Трујић искористио то што се Трајковић оклизнуо када је отпочињао акцију црно-белих са десне стране сопствене половине терена, те одузео лопту палом ривалу и стуштио се ка Лукачу. Иако је имао пред собом само једног дефанзивца, а покрај себе – саиграча, Трујић се одлучио на најгоре: држао је дуго лопту и онда је, када су га већ пристигли ривали, послао потпуно погрешно, уназад, упропастивши тако идеалну "контру 2-на-1" какве Партизан не допушта често својим супарницима.

Па опет, црно-бели нису дуго могли да прослављају чињеницу да су се у тој ситуацији спасили: разиграни Мићић је на средини терена у 31. минуту одузео лопту браниоцу трона, проиграо Трујића на левом крилу, а онда је уследило правовремено додавање за Немању Видаковића који је, умакавши Воји Станковићу, "из прве", са десетак метара, послао лопту у Партизанову мрежу за шокантних, али заслужених 1:0.

Екипа Марка Николића пробала је да брзо узврати, а најближи поравнању црно-бели су били пет минута после шока, када је Дринчић добро али не сасвим прецизно извео слободан ударац са више од 25 метара. Хватали су се тада црно-бели за главу јер је шут био изузетан, а већ у наредном нападу хватали су се за главу навијачи Напретка јер је њихов љубимац Видаковић остао сам са лоптом у казненом простору ривала, но потпуно погрешно – досуђен је офсајд, јер је закаснела кретња Волкова промакла помоћном судији. Кретња Данила Пантића промакла је недуго потом одбрани Крушевљана, а само је његов лош волеј са 14, 15 метара био разлог што идеална асистенција капитена Илића није била довољна за изједначење.

Само што је почело друго полувреме, Партизан је могао до поготка – Шкулетић се пробио по десној страни, упутио дијагоналан ниски шут, а статива је спречила да лопта заврши у мрежи, јер се од ње одбила назад у поље. Узбуђења као да су тек тада почела, а прво наредно виђено је на супротној страни терена: контра 3-на-1 умало је омогућила Димитрову да се прослави, но у последњем тренутку вратио се Војислав Станковић и својом интервенцијом онемогућио да његов тим заостаје два поготка за храбрим Крушевљанима.

Нервоза је тада почела да нараста, у кличну су се нашли Јаничић и Саша Илић, које су саиграчи раздвојили, а они због свог понашања добили јавне опомене, иако је мало недостајало да уместо жутог угледају црвени картон.

Резервиста Данко Лазовић, који је ушао не би ли конкретизовао велику иницијативу шампиона у другом полувремену, могао је да се прослави у 64. минуту, када је био на правом месту за ударац главом, а послао лопту непрецизно иако се чинило да са тих шест, седам метара, неће промашити мету. Исто се десило и пет минута касније, када је Трајковић, истина из офсајда, промашио читав гол, а био је на само три метра од његове стативе када је дочекао "слободњак" са леве стране.

Казна за те, и промашај Шкулетића из петерца, стигла је у 73. минуту. Ударац искоса са десне стране голман Партизана Лукач успео је да заустави, не и да потпуно примири, а Бојан Божовић, коме је тренер Лалатовић дао шансу са клупе, натрчао је на тај одбитак и сместио га у мрежу за изнова шокантних и изнова заслужених 2:0.