Партизан изгубио и у Литванији

Партизанови кошаркаши нису били права пријетња за Лијетувос ритас у Виљнусу. У трећем колу Евролиге, поклекли су са 69:61 (23:20, 17:11, 15:17, 14:13). Прво полувријеме се одвијало по „сценарију“ из претходног кола: као против ЦСКА, Партизан је мину и по прије краја уводне четвртине имао „плус седам“ па ју је ипак изгубио, а и на […]

четвртак, октобар 25, 2012 / 22:36

Партизанови кошаркаши нису били права пријетња за Лијетувос ритас у Виљнусу. У трећем колу Евролиге, поклекли су са 69:61 (23:20, 17:11, 15:17, 14:13).

Прво полувријеме се одвијало по „сценарију“ из претходног кола: као против ЦСКА, Партизан је мину и по прије краја уводне четвртине имао „плус седам“ па ју је ипак изгубио, а и на велики одмор се отишло се сличним резултатом као седам дана раније. Код 20:13 за „црно-беле“ почела је серија Лијетувоса од чак 16:0.

Да тако буде помогао је поклон у последњим секундима прве четвртине. Када је пет секунди прије њеног краја Партизан лоше увео лопту у игру, на такву судијску одлуку је протестовао тренер Вујошевић и зарадио техничку грешку. Сеибутис је убацио два слободна бацања, а преостало вријеме искористио за „тројку“. Наш шампион је и у другој четвртини у последњем нападу ривала, за који је имао десетак секунди, примио „тројку“.

Већ у првом полувремену су се у улози „плејмејкера“ промијенила четворица играча: због проблема са фауловима Вестерман је дириговао непуних осам минута, колико је то чинио и Томас, а пробало се и са Анђушићем и Богдановићем. Мањак креације довео је до тога да у тој половини меча најбољи шутер екипе Давис Бертанс шутне само једну „тројку“, из немогуће позиције.

Управо његовим поготком за три поена Партизан је ушао у трећу четвртину, у чијем финишу је летонски играч пропустио да на исти начин смањи заостатак на само „минус четири“. Како се испоставило, крајем треће и почетком последње дионице гости су и пропустили шансу да унесу заплет у утакмицу.

У том периоду Партизан је гријешио у нападу (неколико лопти није искористио Ветсерман) и Лијетувос је у 33. минуту поново стигао до „плус 12“. После тога, „црно-бели“ су се највише примакли на шест поена одстојања и једино успјели да изгубе са разликом која није превелика за случај да кош количник буде одлучивао о пласману у други круг.

У следећој рунди наш представник путује у Барселону.

Дворана: „Сименс арена“. Гледалаца: 4.250. Судије: Перез (Шпанија), Виатор (Француска), Травицки (Пољска).

Лијетувос ритас: Дулкис, Бабраускас 3 (једна „тројка“), Сеибутис 14 (!), Дилус, Самарџиски 14, Каталинас 10, Недовић 9, Јомантас 1, Бендзиус, Радошевић 8, Иванов 4, Блумс 6 (2).

Партизан МТС: Томас, Милутинов, Вестерман 3, Лучић 17, Милосављевић 12 (1), Богдановић 5 (1), Гагић 5, Мусли 8, Чакаревић, Гордон 8, Анђушић, Бертанс 3 (1).