Паљанин првак свијета у кикбоксу

Члан Клуба борилачких спортова "Рајко Кушић" Милош Голић је на Свјетском првенству на Криту у Грчкој које је одржано од 21. до 26. октобра 2013. освојио титулу првака свијета у дисциплини К1 WКУ (Свјетска кикбокс унија). Као члан репрезентације Црне Горе, Милош је освојио прво мјесто у тешкој катеорији К-1 до 90 килограма. До финала […]

среда, октобар 30, 2013 / 19:15

Члан Клуба борилачких спортова "Рајко Кушић" Милош Голић је на Свјетском првенству на Криту у Грчкој које је одржано од 21. до 26. октобра 2013. освојио титулу првака свијета у дисциплини К1 WКУ (Свјетска кикбокс унија).

Као члан репрезентације Црне Горе, Милош је освојио прво мјесто у тешкој катеорији К-1 до 90 килограма. До финала је побиједио четири меча, три нокаутом и финални на поене, чисто 3:0.

Након паузе од шест мјесеци због повреде, Милош се три мјесеца прије такмичења почео напорно спремати и своје физичке способности подизати на виши ниво.

"Тренинзи са Драганом Работом – Руђом су се одвијали у Палама, док сам спаринг партнере морао тражити у Сарајеву. У току припрема искористио сам одлазак на поклоничко путовање бициклом до манастира Хиландар за аеробну припрему", присјећа се Милош.

Ближио се почетак такмичења. Након путовања од преко 30 часова на Крит, Милош је имао два сата одмора до прве борбе. Толико рада, упорности и одрицања се није смјело бацити у воду. У првом мечу, Милошу је на мегдан изашао представник Хрватске. Судар лоw кицк-ова у двадесетој секунди је био несрећан за Хрвата. Десна цјеваница је пукла и Хрват је хитно пребачен у болницу. Голић је након сусрета отишао у посјету и пожелио брз опоравак свом спортском противнику.

У другој борби, Милошу је на мегдан изашао Чех, који је такође савладан у првој рунди. Чех је предао борбу, због повреде у сличном окршају ниских удараца. У полуфиналу, Голић је нокаутом у другој рунди савладао Грка и све је било спремно за велико финале у тешкој катеорији К-1 до 90 килограма.

У финалном мечу Милош је побиједио на бодове 3:0, спремног представника Њемачке и постао свјетски шампион.

"Напоран рад се исплатио. Било је пуно одрицања, да бих дошао до постоља и овом приликом се захваљујем свима на пруженој помоћи и несебичној подршци", скроман је као и увијек Милош Голић.

На такмичењу на Криту је учествовало око 1.600 такмичара из 45 земаља свијета.