Отац и син Розберг спојили тријумфе у Монте Карлу

Возач Мерцедеса Нико Розберг побиједио је у Монте Карлу на трци Формуле један за Велику награду Монака. Розберг је трку завршио за два сата, 17 минута, 52 секунде и 52 стотинке. Розберг је приказао најбољу вожњу на уличној стази у Монте Карлу, пошто је и у јучерашњим квалификацијама био најбржи. Млади Нијемац је искористио пол […]

понедељак, мај 27, 2013 / 08:25

Возач Мерцедеса Нико Розберг побиједио је у Монте Карлу на трци Формуле један за Велику награду Монака. Розберг је трку завршио за два сата, 17 минута, 52 секунде и 52 стотинке.

Розберг је приказао најбољу вожњу на уличној стази у Монте Карлу, пошто је и у јучерашњим квалификацијама био најбржи. Млади Нијемац је искористио пол позицију и до првог тријумфа у сезони, а другог у каријери, стигао одличном и смиреном вожњом у изузетно компликованој трци коју је обиљежио прекид у 46. кругу када је са стазе излетио возач Вилијамса Пастор Малдонадо.

Претходно је трку раније морао да заврши Бразилац из Ферарија Фелипе Маса, други пут у три дана завршио је у заштитној огради, па је морао да буде пребачен у болницу.

Друго мјесто освојио је светски шампион Себастијан Фетел из Ред була са 3,88 секунде заостатка, док је трећи кроз циљ прошао његов клупски колега Марк Вебер са 6,314 секунде заостатка за побједником.

Бодове су још освојили четвртопласирани Луис Хамилтон из Мерцедеса, Адријан Зутил из Форс Индије, возач Мекларена Џенсон Батон, Фернандо Алонсо из Ферарија, Жил Верњ из екипе Торо Росо, возач Форс Индије Пол ди Реста и Кими Раиконен из Лотуса.

Розберг јуниор ушао је у историју и као први син некадашњег побједника, који је славио у Монте Карлу. Његов отац, чувени Кеке Розберг, побиједио је у кнежевини 1983. године.

Наредна трка у шампионату вози се 9. јуна у Монтреалу, за Велику награду Канаде.