Орлићи иду на ЕП након драме у Шпанији

Млада репрезентација Србије у шок-завршници победила Шпанце у Кадизу и пласирала се на ЕП у Чешкој – 1:2 (0:1). Србија је повела у 31. минути аутоголом Шпанаца, а домаћин је изједначио у 90. минути голом Серђа Роберта. Побједу је у судијској надокнади времена донио Филип Костић. Први меч у петак у Јагодини завршен је резултатом […]

уторак, октобар 14, 2014 / 20:07

Млада репрезентација Србије у шок-завршници победила Шпанце у Кадизу и пласирала се на ЕП у Чешкој – 1:2 (0:1).

Србија је повела у 31. минути аутоголом Шпанаца, а домаћин је изједначио у 90. минути голом Серђа Роберта. Побједу је у судијској надокнади времена донио Филип Костић.

Први меч у петак у Јагодини завршен је резултатом 0:0, а селектор Радован Ћурчић тада је у самом финишу остао без капитена Марка Петковића, који је покидао предњи укрштени лигамент колена.

То је био само последњи у низу пехова младе селекције, у чијим редовима нема суспендованог Пантића, повређених Спајића, Живковића и Брашанца, као ни бројних фудбалера који су у "А" репрезентацији код Дика Адвоката.

Млади Шпанци су без пораза у последњих 35 званичних утакмица и актуелни су прваци Европе.

Квалификациону групу освојили су са седам победа и само једним ремијем, у последњем колу против Аустрије, док су "орлићи" прошли у бараж као други у групи, иза Италије и испред Белгије.