О чему су причали Дачић и Радмановић

Предсједавајући Предсједништва БиХ Небојша Радмановић и предсједник Владе Србије Ивица Дачић оцијенили су током данашњег сусрета у Сарајеву да је привредна сарадња двије земље до сада била на високом нивоу, али и да пружа бројне могућности за нова побољшања. "Свака посјета представника двије земље, па и ова, показује тренд напретка у међусобним односима двије земље", […]

среда, јануар 30, 2013 / 15:31

Предсједавајући Предсједништва БиХ Небојша Радмановић и предсједник Владе Србије Ивица Дачић оцијенили су током данашњег сусрета у Сарајеву да је привредна сарадња двије земље до сада била на високом нивоу, али и да пружа бројне могућности за нова побољшања.

"Свака посјета представника двије земље, па и ова, показује тренд напретка у међусобним односима двије земље", оцијенио је Радмановић, који је истакао важност сусрета највиших представника двије земље у свакој прилици која се за то укаже.

Предсједавајући Предсједништва БиХ информисао је Дачића о актуелној политичкој ситуацији у БиХ, реформским процесима и очекивањима у будућности у процесу европских интеграција.

Он је изразио задовољство планираном посјетом чланова Предсједништва БиХ Србији током ове године, на којој би била рекапитулирана сва питања од интереса за двије земље и покренути механизми њиховог рјешавања.

Дачић је упознао Радмановића о политичкој ситуацији у Србији, процесу преговора о статусу Косова и Метохије, као и о залагањима Србије за побољшање односа у региону, саопштено је из Предсједнишва БиХ.

Он је поновио чврсту опредијељеност Србије за даље развијање добросусједских односа, мира, безбједности и стабилности у региону.

Саговорници су још једном потврдили заједничку опредијељеност двије земље за европски пут и чланство у ЕУ, на чему треба убрзано радити у интересу грађана обје земље.

Они су оцијенили да треба наставити посјете и контакте представника двије земље на билатераном и мултилатералном плану, јер разговори, размјена мишљења и заједничко рјешавање свих отворених питања доприносе продубљавању пријатељских односа народа и грађана и уклањању присутног неповјерења из прошлости.



Оставите одговор