Њемачка покорила свијет и на Купу конфедерација

Фудбалска репрезентација Њемачке освојила је Куп конфедерација, пошто је у финалу у Санкт Петербургу побиједила Чиле са 1:0.

понедељак, јул 3, 2017 / 00:40

Једини гол на утакмици постигао је Ларс Штиндл у 20. минуту на асистенцију Тима Вернера.

Њемачкој је ово први трофеј у Купу конфедерација, традиционалном такмичењу у земљи домаћина наредног Свјетског првенства.

Актурелни свјетски прваци повели су у 20. минуту после кардиналне грешке Дијаса у шеснаестерцу, што је одмах искористио Вернер, одузео лопту и несебично проиграо Штиндла који је затресао мрежу.

Чиле је током готово цијелог меча био бољи ривал, имао је неколико добрих прилика, али је голман Њемачке Марк-Андре Тер Стеген остао несавладан.

Репрезентативац Њемачке Јулијан Дракслер проглашен је за најбољег играча Купа конфедерација.

За најбољег стријелца проглашен је Тимо Варнер са три гола, а уз то је имао и двије асистенције, док је за најбољег голмана Купа конфедерација проглашен је чилеански чувар мреже Клаудио Браво.