Њемачка је први полуфиналиста Мундијала

Немачка – Француска 1:0 (крај). Немачкој је један гол био довољан да савлада Француску и пласира се у полуфинале Мундијала у Бразилу. Херој "панцера" је Матс Хумелс, који је у 12. минуту постигао победоносни гол на мечу. Немачка се у полуфиналу састаје са бољим из дуела Бразила и Колумбије. Њемачка је у полуфиналу Свјетског првенства. […]

петак, јул 4, 2014 / 23:06

Њемачка је у полуфиналу Свјетског првенства. Гол Матса Хумелса из 12. минута био је довољан "панцерима" да се четврти пут узастопно пласирају међу четири најбоље селекције на свијету.

"Маракана" је била домаћин дуела два бивша свјетска првака. Искрено, много више се очекивало од европског дербија, али чини се да су Нијемци поставили темпо игре баш онако како њима одговара, док "триколори" нису нашли начин да наметну свој стил игре.

Њемачка је сигурном игром дошла до побједе и полуфинала. Имали су "панцери" још неколико полуприлика за постизање гола, али је од 12. минута једини задатак био одбрана сопственог, на којем је господарио Мануел Нојер.

Француска блиједа и безидејна, без исказане превелике жеље да се стигне у полуфинале. Бензема одсјечен у шпицу напада, Валбуена једини расположен у плавом дресу. Са таквом поставком, више од четвртфинала није се могло.

Њемачка ће се у полуфиналу састату са победником меча Бразил – Колумбија, који је на програму у петак увече са почетком од 22 часа.