НХЛ: Стенли куп иде у Лос Анђелес!

Хокејаши Лос Анђелес Кингса освојили су НХЛ шампионат побједом над Њујорк Ренџерсима у петој утакмици финалне серије. Кингси су до титуле стигли укупним резултатом 4-1, а кључни тријумф је остварен у продужецима, голом Алека Мартинеса у самом финишу. Екипа из Калифорније је имала предност у току цијелог дуела, водила је у два наврата, али су […]

субота, јун 14, 2014 / 13:00

Хокејаши Лос Анђелес Кингса освојили су НХЛ шампионат побједом над Њујорк Ренџерсима у петој утакмици финалне серије.

Кингси су до титуле стигли укупним резултатом 4-1, а кључни тријумф је остварен у продужецима, голом Алека Мартинеса у самом финишу.

Екипа из Калифорније је имала предност у току цијелог дуела, водила је у два наврата, али су Ренџерси успијевали да изједначе и изборе додатно вријеме за игру.

Лос Анђелес је повео у на почетку седмог минута прве дионице преко Џастона Вилијамса, а нешто мање од десет минута касније, у другој трећини стигло је изједначење, Крис Крајдер је био прецизан за 1:1.

Неутралан резултат био је на снази свега четири минута, Брајан Бојл је на асистенцију Карла Хагелина донио вођство Кингсима, а ново поравнање стигло је у осмом минуту последње трећине, Маријан Габорик је одвео утакмицу у продужетак.

Како у првом додатном периоду није било голова, меч је настављен, а гол вриједан титуле за Кингсе постигао је Мартинес, после комбинације Тајлера Тофолија и Кајла Клифорда.

За најкориснијег играча плеј-офа проглашен је офанзивац Кингса Џастин Вилијамс, коме је ово други Стенли куп у каријери, претходни је освојио са Каролином 2006. године.