Нема дилеме: Србија против Хрватске, Шпанија на Данску

Рукометна репрезентација Србије играће у полуфиналу Европског првенства против Хрватске, која ће без обзира на исход свог меча са Мађарском (20:20х) заузети друго мјесто у групи 2, иза Шпаније која је савладала Словенију са 35:32. Са друге стране, пораз Њемачке од Пољске са 33:32, омогућио је Данској да прође у полуфинале Европског првенства побједом над […]

среда, јануар 25, 2012 / 19:46

Рукометна репрезентација Србије играће у полуфиналу Европског првенства против Хрватске, која ће без обзира на исход свог меча са Мађарском (20:20х) заузети друго мјесто у групи 2, иза Шпаније која је савладала Словенију са 35:32.

Са друге стране, пораз Њемачке од Пољске са 33:32, омогућио је Данској да прође у полуфинале Европског првенства побједом над Швеђанима од 31:24. Тај резултат је и прије меча са Србијом (20:15х) избацио Македонце из игре за пролазак даље, јер им је био неопходан тријумф Шведске, али ће на крају за пласман у финале против Шпанаца играти – Данци.

Иако су Нијемци важили за фаворита, што због досадашњег бодовног учинка, што због малих, готово само теоретских шанси Пољака да прођу даље, управо су "панцери" завршили овај меч у невјерици јер су прокоцкали сјајну шансу у завршници.

Искористивши своју добру одбрану, која девет минута није дозволила ривалу да постигне гол, Нијемци су серијом од шест узастопних погодака повели са 31:30 пет минута пре краја меча.

Чинило се да је тада све ријешено, да су Нијемци сигурно у полуфиналу, али су Пољаци онда направили преокрет и головима уз два гола Јурцеког и један Вишњевског повели са 32:31, а на изједначење Нијемаца одговорио је у последњем минуту јунак Пољака Јурецки за коначних 33:32.

На табели групе 1 води Србија са седам бодова, Данци су сигурно други са шест бодова, Нијемци и Пољаци имају по пет бодова, Македонци три, а Швеђани два бода.