Не губи вријеме на Фејзбуку: Закерберг научио језик и задивио Кинезе

Суоснивач друштвене мреже "Фејсбук" Марк Закерберг (30) одржао је на кинеском језику полусатни говор у препуној сали престижног кинеског универзитета Цингуа, а студенти су његово обраћање поздравили аплаузом. Фејсбук је забрањен у Кини, подсетила је агенција АФП, која је додала да је Закерберг својим говором на кинеском очигледно хтио да освоји "срца и умове" у […]

четвртак, октобар 23, 2014 / 18:44

Суоснивач друштвене мреже "Фејсбук" Марк Закерберг (30) одржао је на кинеском језику полусатни говор у препуној сали престижног кинеског универзитета Цингуа, а студенти су његово обраћање поздравили аплаузом.

Фејсбук је забрањен у Кини, подсетила је агенција АФП, која је додала да је Закерберг својим говором на кинеском очигледно хтио да освоји "срца и умове" у Пекингу.

Закерберг је говорио о разним темама, укључујући његову филозофију оснивања компаније, његове погледе на кинеске иновације али и личне ствари као што су омиљене боје, омиљено кинеско јело и кинеско-америчка породица његове супруге Присиле Чан.

– Желим да студирам кинеску културу – рекао је Закерберг, који је навео да му "учење језика помаже да учи о култури".

– Зато, покушавам да научим језик. Такође, ја волим изазове – истакао је Закерберг.

– Веома је тешко развијати компанију. Многе ствари не иду глатко. Морате да доносите неке тешке одлуке. Можда ћете морати да отпустите неке људе – рекао је Закерберг.

– Ако не вјерујете у вашу мисију, врло лако се одустаје. Многи оснивачи одустају. Али, не и најбољи – истакао је власник Фејсбука.

Фејсбук није доступан у Кини од 2009. године као ни друге велике свјетске друштвене мреже као што су твитер, јутјуб и инстаграм, које се налазе на црној листи

Упркос тим мјерама, многе кинеске државне новинске организације и владина тијела одржавају налоге на друштвеним мрежама, а званичници компаније "Фејсбук" често бораве у Пекингу, учествују у раду конференција посвећених техници и састају се са бизнисменима и званичницима владе.

Закерберг је четири пута боравио у Кини.

Почетком ове седмице именован је за члана савјетодавног одбора у школи за економију и менаџмент Универзитета Цингуа, што је, корак даље у јачању односа компаније са Кином, навела је француска агенција.



Оставите одговор