Мундијал: Испали Руси и Португалци

Селектор Русије Фабио Капело елиминисан је са "зборнајом" са Мундијала у Бразилу ремијем 1:1 са Алжиром у посљедњем, трећем колу групе Х; узрок неуспјеха нашао је и у судијама. "Требало је да побиједимо, али смо примили гол. Мислим да смо добро одиграли, алжирски голман је одлично одбранио неколико шанси. Не видим гдје смо гријешили, никада […]

петак, јун 27, 2014 / 08:39

Селектор Русије Фабио Капело елиминисан је са "зборнајом" са Мундијала у Бразилу ремијем 1:1 са Алжиром у посљедњем, трећем колу групе Х; узрок неуспјеха нашао је и у судијама.

"Требало је да побиједимо, али смо примили гол. Мислим да смо добро одиграли, алжирски голман је одлично одбранио неколико шанси. Не видим гдје смо гријешили, никада не тражим изговоре, већ прихватам пораз", поручио је селектор Русије.

У истој групи, иако су читаво друго полувријеме играли са играчем мање, јер је искључен Стивен Дефур, Белгијаци су савладали Јужну Кореју голом Јана Фертонгена.

Наредни противник "ђавола" је репрезентација САД.

Фудбалска репрезентација Њемачке освојила је вечерас прво мјесто у Г групи Мундијала, пошто је у трећем колу у Ресифеу савладала САД са 1:0, док је Португалија елиминисана упркос побједи над Ганом (2:1).

Поред Нијемаца, који су до тријумфа дошли захваљујући поготку Томаса Милера у 55. минуту на стадиону у Ресифеу, у осмину финала отишли су и Американци као другопласирани.

Према свему приказаном, селекцији САД тамо је и мјесто за разлику од Португалије, за коју је вечерас освајач Златне лопте, Кристијано Роналдо постигао тек први гол на овом Мундијалу.

Португалцима је за пролаз даље била потребна убједљива побједа над Ганом и убједљив пораз САД. На њихову жалост, ни једно, ни друго нису дочекали, па ће наставак Мундијала гледати са трибина.

Какву-такву наду Португалцима пробудио је аутогол Џона Бојеа у 31. минуту, али када се очекивало да крену свом снагом напред, то се није десило. Напротив, Гана је играла сасвим солидно, а изједначила је преко Асамое Ђана у 57. минуту. Слаба утјеха Португалцима био је побејдоносни гол Роналда у 80. минуту.

Испоставило се, на крају, да је Роналду и друговима, "пресудио" убједљив пораз од Њемачке (0:4) у првом колу.