Машовић не посједује информације о узроку смрти 4.415 Бошњака?

Бошњачки члан Колегијума директора Института за нестала лица БиХ Амор Машовић у јулу 2007. године повјерио се Хашком тужилаштву да не посједује информације о узроку смрти ниједног од 4.415 до тада идентификованих сребреничких Бошњака који су као жртве наводног геноцида сахрањени у Меморијалном центру у Поточарима. Машовић је у строго повјерљивом документу 30. јула 2007. […]

петак, новембар 1, 2013 / 13:26

Бошњачки члан Колегијума директора Института за нестала лица БиХ Амор Машовић у јулу 2007. године повјерио се Хашком тужилаштву да не посједује информације о узроку смрти ниједног од 4.415 до тада идентификованих сребреничких Бошњака који су као жртве наводног геноцида сахрањени у Меморијалном центру у Поточарима.

Машовић је у строго повјерљивом документу 30. јула 2007. признао бившем тужиоцу Хашког трибунала Карли дел Понте да федералне власти нису успјеле да утврде не само начин на који су страдала и бројна неидентификована лица са ширег подручја Сребренице, третирана као "жртве геноцида", већ ни њихове основне податке као што су пол и године.
У том документу, који је у посједу "Преса Републике Српске", Машовић је Дел Понтеову замолио да достављене податке не објављује "ни за живу главу".

Машовић је у то вријеме био предсједник Федералне комисије за тражење несталих.
Адвокат Горан Петронијевић, шеф тима одбране бившег предсједника Републике Српске Радована Караџића, рекао је да су прије неколико година откривена имена неколико стотина Бошњака из Сребренице који су данас живи и здрави, али се на споменику у Поточарима и даље воде као "жртве геноцида из јула 1995. године".

Адвокат генерала Ратка Младића Милош Шаљић рекао је да су напори Младићеве одбране усмјерени управо на раскринкавање лажних и надуваних података о броју убијених у Сребреници у љето 1995. године.

"Невјероватно је да је у Меморијалном центру у Поточарима сахрањено више од четири хиљаде људи за које се не зна на који начин, када и гдје су страдали", рекао је Шаљић.
Према његовим ријечима, то само поткрепљује тврдње генералове одбране да је у Поточарима сахрањен велики број припадника тзв. Армије БиХ који су погинули приликом покушаја пробоја из Сребренице, те они који су страдали у борбама прије јула 1995. године, као и Бошњаци погинули на неким другим локацијама у БиХ.



0 КОМЕНТАРА

  1. autor ovog teksta inace tipicni kreten,a sada i lazov nezna odakle je supalj…igrom slucaja radim na ovim poslovima i za svaku identifikovanu zrtvu je utvrdjen uzrok smrti,zato taj proces i traje tako dugo…I kretencino nije navodni nego dokazani i presudjeni genocid…navodno je samo da si ti normalan smece jedno pametnije bi ti bilo da pises o genocidu koji vlada tvog entiteta provodi nad stanovnistvom navodne republike…

Оставите одговор