Манчестер се извукао кући, Интер извадио у Москви

Голеада на Олд Трафорду, Манчестер водио, па се вадио! Мадридски Реал и минхенски Бајерн показали снагу. Лион рутински против "модрих" из Загреба. Чак 23 гола на осам утакмица! Манчестер јунајтед водио 2:0 против Базела, па је било 2:3, на крају 3:3! Реал Мадрид убједљив против Ајакса (3:0), минхенски Бајерн потврдио одличну форму у мечу против […]

среда, септембар 28, 2011 / 00:25

Голеада на Олд Трафорду, Манчестер водио, па се вадио! Мадридски Реал и минхенски Бајерн показали снагу. Лион рутински против "модрих" из Загреба. Чак 23 гола на осам утакмица!

Манчестер јунајтед водио 2:0 против Базела, па је било 2:3, на крају 3:3!

Реал Мадрид убједљив против Ајакса (3:0), минхенски Бајерн потврдио одличну форму у мечу против Манчестер ситија (2:0), Лион рутински са загребачким Динамом (2:0)…

Трабзон освојио трећи бод у Лиги шампиона (побиједио Интер у Милану, и вечерас одиграо 1:1 са Лилом).

Историјска побједа Наполија у Лиги шампиона. Последњи пут клуб из Напуља играо је у најјачем клупском европском такмичењу 1990. године.

Бајерн је непоражен десет узастопних утакмица. Бајерн није примио гол на десет утакмица (последњи против Борусије из Менхенгладбаха у првом колу Бундеслиге – 0:1). Бајрен "меље" све редом!

Снагу моћних Бавараца на својој кожи последњи је осјетио Манчестер сити – 2:0 (2:0), другопласирани тим Премијер лиге.

"Грађани" су напали Бајерн усред Минхена, али су већ после првог полувремена губили са 2:0. Чврста одбрана Бавараца лако је рјешавала све нападе Енглеза. Ни Бајерн није бриљирао у нападу, међутим искористио је две грешке одбране Ситија у финишу првог дијела (38. и 45. минут). Оба пута стријелац је био Марио Гомез, који је сјајно искористио "отпатке" након одбрана Џоа Харта.

Голман "грађана" скинуо је два зицера, али су после тога његови саиграчи били само посматрачи Гомезових егзекуција.

Роберто Манћини оставио је Александра Коларова на клупи (ушао у 73. минуту), док Стефан Савић није био у постави.

Наполи је против Виљареала имао две шансе у првом полувремену, довољно да на одмор оде са два гола предности. Кристијан Запата је у 15. минуту прошао по десној страни, а Марек Хамшик искористио неуспелу офсајд замку "жуте подморнице" и довео Наполитанце у вођство.

Само два минута касније било је 2:0. Единсон Кавани је искористио пенал. Уругвајац је у другом полувремену повриједио зглоб и морао је да напусти терен.

Очекивало се да ће Трабзон после побједе на "Меаци" пред својим навијачима против Лила направити велики корак ка осмини финала Лиге шампиона. Корак је направљен, али не велики.

Турци, које многи зову "лаки лузери", јер су умјесто кажњеног Фенербахчеа у последњем тренутку ускочили у Лигу шампиона, одиграли су 1:1 са Лилом.

Шампион Француске повео је у 31. минуту, голом Мусе Соуа, али је упорни Трабзон изједначио са "креча" у 75. минуту. Сигуран извођач пенала био је Густаво Колман.

Турци су после два кола на првом мјесту са четири бода.

Интер је у првом мечу другог кола побиједио ЦСКА у Москви 3:2.

Манчестер јунајтед има само два бода после двије утакмице у Лиги шампиона! А замало да остане на једном!

После двадесетак минута меча Манчестер јунајтед – Базел, европски вицешампион имао је солидну предност од 2:0 (оба гола дао је Дани Велбек). Чинило се да ће то бити рутинска побједа над швајцарском екипом. Али, не лези враже.

Базел је играо храбро. Одлучно је кренуо у наставак меча и то се исплатило. Најпре је Фабијен Фрај смањио, да би Александар Фрај изједначио! И онда нови шок на Олд Трафорду – Базел је водио 3:2, после пенала који је досуђен након што је Валенсија оборио Штрелера у казненом простору. Хм, можда и мало престрога процјена судије, али Базел је пенал материјализовао.

Сер Алекс Фергусон је посегнуо за последњим адутом – Португалцем Нанијем. Исплатило се у 88. минуту. Нани је одлично центрирао, а Ешли Јанг главом донио изједначење.

Каква је тек драма настала у самом финишу! Најприје је Манчестер јунајтед могао до новог преокрета, али је Велбек био непрецизан. Базел је могао да поново шокира Олд Трафорд, када је аустријски фудбалер Александар Драговић пробао са своје половине(!), голман Манчестера Де Хеа је већ био савладан, али је лопта отишла који метар поред гола.

Бенфика је одрадила посао против Оцелула у Румунији. Један гол вредан три бода. Оцелул нема побједу у европском такмичењу још од 2007. године, када је побиједио Трабзон у Интертото купу.Иначе, ово је био први меч Оцелула против неке португалске екипе у његовој историји.

Реал је цијели посао против Ајакса (играо је Миралем Сулејмани за холандску екипу) за 50 минута.

Реал је повео против Ајакса после филигранске акције цијеле навале тима. И све на први додир! Напад је кренуо из средине: Роналдо – Кака – Роналдо – Озил – Бензема – Роналдо, гол!

Недуго потом, Кака је прецизним ударцем повисио на 2:0, да би Карим Бензема почетком другог полувремена отклонио било какву дилему.

Лион је рутински савладао загребачки Динамо 2:0. Одбрана загребачког тима играла је почетнички и кумовала је вођству Лиона.

Гомис је поклоњену лопту на средини теребна претворио у сјајан гол, лобом Келаве. Француска екипа овјерила је тријумф преко Конеа. У другом полувремену, Лион је држао Динамовце на дистанци од гола и то без неке претеране агресивности.

Хрватски шампион није створио ниједну праву шансу на Жерлану.