ЛШ: Прорадио Торес, али и Ивановић

Убједљивом побједом над белгијским Генком од 5:0 Челси је засјео на челну позицију у групи Е испред Бајера из Леверкузена који је на свом стадиону успио да савладао шпанску Валенсију са 2:1. Серију голова тима из Лондона започео је још у 8. минуту Раул Мирелеш да би потом на сцену ступио Торес и са два […]

четвртак, октобар 20, 2011 / 06:36

Убједљивом побједом над белгијским Генком од 5:0 Челси је засјео на челну позицију у групи Е испред Бајера из Леверкузена који је на свом стадиону успио да савладао шпанску Валенсију са 2:1.

Серију голова тима из Лондона започео је још у 8. минуту Раул Мирелеш да би потом на сцену ступио Торес и са два дивна поготка у 11. и 27. минуту само наговијестио сигурну побједу. Ипак, у финишу првог полувремена разиграо се и српски репрезентатувац Бранислав Ивановић који је у 44. минуту успио да матира немоћног Котелеша. До краја меча у листу стријелаца уписао се и Калу у 72. минуту. Овим побједама Челси и Бајер су истакли најозбиљнију кандидатуру да се пласирају у нову рунду такмичења Лиге шампиона док ће се по свему судећи Валенсија и Генк борити за мјесто које води у Лигу Европе.

У групи Ф у дербију 3. кола на Веледрому у веома досадној игри Арсенал је тек у надокнади времена успио да стигне до тријумфа и бодова који му много значе. Стријелац одлучујућег поготка био је резервиста Ремзи пошто је испала комплетна одбрана Марсеја. У Пиреју Олимпијакос је без Фејсе и Пантелића стигао до убједљиве побједе над Борусијом из Дортмунда (3:1) за коју игра Невен Суботић.

Занимљиво је било и у групи Г гдје су остварена два ремија. У Доњецку су Шахтјор и Зенит играли неријешено 2:2, иако је домаћи тим дуго имао вођство. Широков није искористио пенал за госте јер је голман Шахтјора сјајно одбранио шут са 11 метара.Вилијан је у 15. минуту постигао ријетко виђен гол за шампиона Украјине. Зенит се није предавао имао је и стативу послије шута Фејзулина. Ипак, Зенит је у 33. минуту преко Широкова изједначио на 1:1, иако је на леђима имао хрватског репрезентативца Срну. Али у 45. минуту Адријано је поново довео свој тим у вођство. Међутим, меч је завршен без победника јер је након грешке Чигринског опасни Фајзулин лобовао голмана Шахтјора. Данко Лазовић је у другом полувремену ушао на терен у дресу Зенита.

Ипак, јунаци синоћњих борби били су фудбалери кипарског Апоела предвођени сјајним Иваном Јовановићем српским стручњаком који је просто препородио играче Апоела. Кипрани су у Порту на једном од најтежих терена стадиона Драгао успјели да освоје вриједан бод играјући неријешено 1:1. Хулк је донио вођство Порту али је веома брзо већ у 19. минуту Аилтон изједначио. Апоел је послије три кола на првом месту групе Г!

Бјелоруски шампион БАТЕ Борисов за који су наступали Срби Марко Симић и Матеја Кежман није успио да направи изненађење над седмоструким шампионом Европе, Милан је славио са 2:0 и засјео на прву позицију на табели испред Барселоне која је без већих проблема славила на свом терену против Викторије Плзен такође са 2:0.