Лошој Србији само бод у Јеревану

Репрезентација Србије лоше је почела нови квалификациони циклус за ЕУРО 2016, пошто је у Јеревану одиграла нерешено 1:1 са Јерменијом. Осим пропуштене шансе да се освоје сва три бода треба да брине очајна игра Србије која је у неким тренуцима дјеловала негледљиво. Такмичарски деби новог селектора Дика Адвоката прошао је веома лоше јер је евидентно […]

субота, октобар 11, 2014 / 22:30

Репрезентација Србије лоше је почела нови квалификациони циклус за ЕУРО 2016, пошто је у Јеревану одиграла нерешено 1:1 са Јерменијом.

Осим пропуштене шансе да се освоје сва три бода треба да брине очајна игра Србије која је у неким тренуцима дјеловала негледљиво.

Такмичарски деби новог селектора Дика Адвоката прошао је веома лоше јер је евидентно да није много урадио да се ситуација промијени у односу на претходне циклусе.

После утакмице, Србија може да буде и задовољна освојеним бодом до којег је дошла у 90. минуту, лијепим голом Зорана Тошића.

Претходно је Арзумањан донио домаћима предност, искористивши очајну поставку српске одбране.

Утакмица којој је присуствовао и предсједник државе Томислав Николић почела је мирно, а тако је било до краја полувремена. Српски играчи имали су неколико прилика преко Ивановића и Тошића, који из добрих ситуација нису могли до гола.

Међутим, није добро што су те шансе долазиле после прекида или грешака домаћих, а не добре и уигране игре Србије.

Од почетка другог полувремена виђена је много другачија слика на терену, у којој су Јермени диктирали темпо. То им се исплатило у 73. минуту, после шансе за Тошића.

Српски играчи мучили су се да избаце лопту из казненог после корнера, а она је на лијевом боку дошла до Пицелија. Везиста домаћих оштро је центрирао у петерац, гдје је Арзумањан неометан главом спровео у мрежу.

Намирисали су Јермени ‘крв’ у тим тренуцима и везали неколико добрих прилика, а највећу су имали у 82. минуту, када је Саркисов изнудио пенал после дуела са Митровићем.

Пицели, најбољи појединац до тог тренутка, преузео је одговорност, али је Владимир Стојковић у два наврата спасао наш национални тим.

Србија је успјела да казни промашаје Јерменије у 90. минуту, преко Зорана Тошића. Још једну дугу акцију повукао је Тадић, који је желио да проигра неког у шеснаестерцу. Лопта се од играча домаће екипе одбила до Тошића, везиста Србије намјестио је и погодио горњи лијеви угао са неких 17 метара.

Имали су српски играчи још пет минута да покушају да преокрену, али су несхватљиво стали и сачекали крај утакмице.