Лига шампиона: Зенит изгубио, у Мадриду и Манчестеру 2:2!

Утакмице између Реала и Борусије, односно Манчестер Ситија и Ајакса у оквиру групе Д завршене су резултатом 2:2. После мечева који су одиграни у уторак позната су прва два учесника осмине финала, то су Порто из групе А и Малага из групе Ц. Ајакс је са два гола Сјема де Јонга после само 16 минута […]

среда, новембар 7, 2012 / 08:19

Утакмице између Реала и Борусије, односно Манчестер Ситија и Ајакса у оквиру групе Д завршене су резултатом 2:2.

После мечева који су одиграни у уторак позната су прва два учесника осмине финала, то су Порто из групе А и Малага из групе Ц. Ајакс је са два гола Сјема де Јонга после само 16 минута водио са 2:0 против Манчестер ситија на "Итихаду"

Манчестер је у 22. минуту преко Јаје Туреа смањио на 2:1, а Агуеро је у 74. минуту постигао гол за изједначење. Манчестер сити је у финишу утакмице оштећен пошто му је понитштен регуларан гол Агуера, као и пенал у последњем минуту судијске надокнаде.

Шампион Њемачке Борусија из Дортмунда је два пута водила у Мадриду против Реала, али је на крају било као и у Манчестеру 2:2.

У групи А Пари Сен Жермен је очекивано декласирао загребачки Динамо са 4:0, а утакмицу је обиљележио Златан Ибрахимовић иако није постигао гол. Шведски репрезентативац је био асистент код сва четири гола "светаца" које су постигли Алекс, Матуиди, Менез и Оро. У другој утакмици одиграној у Кијеву Порто није успио да постигне гол против Динама и то је једина утакмица која је уторак завршена без голова.

У Б групи Арсенал је као и Ајакс у Манчестеру водио са 2:0 протви Шалкеа у Гелзенкирхену, али је на крају било 2:2. Олимпијакос је и други пут у две недеље побиједио Монпеље, у Пиреју је било 3:1 за шампиона Грчке.

У групи Ц Милан и Малага су одиграли неријешено 1:1. Гости су повели голом Елисеуа у 40. минуту, а Милан је до бода стигао голом Пата у 73. минуту. У другој утакмици у оквиру ове групе Андерлехт је у Бриселу голом Мбоканија у 17. минуту побиједио Зенит са 1:0.