Куп краља: Реал и Барса неријешено у Мадриду

Фудбалери Реал Мадрида и Барселоне одиграли су неријешено 1:1 (0:0) у 222. ’ел класику’ у првој утакмици полуфинала Купа Краља. У узбудљивом мечу са много шанси гости из Каталоније повели су голом Сеска Фабрегаса у 50. минуту, а млади штопер Рафаел Варан донео је изједначење Мадриђанима у 81. минуту. У другом полуфиналном мечу у четвртак […]

среда, јануар 30, 2013 / 23:19

Фудбалери Реал Мадрида и Барселоне одиграли су неријешено 1:1 (0:0) у 222. ’ел класику’ у првој утакмици полуфинала Купа Краља.

У узбудљивом мечу са много шанси гости из Каталоније повели су голом Сеска Фабрегаса у 50. минуту, а млади штопер Рафаел Варан донео је изједначење Мадриђанима у 81. минуту.

У другом полуфиналном мечу у четвртак се састају Атлетико Мадрид и Севиља. Реванши су на програму 27. фебруара.

Гости су у 50. минуту стигли до вођства – Каљехон је избио лопту, а Меси јој је пресјекао пут и чини се нехотице додао до Фабрегаса, одбрана Реала била је скамењена али офсајда није било, а Сеск је рутински послао лопту иза леђа голмана Лопеса.

Играо се 81. минут, Озил је центрирао са десне стране, а 19-годишњи Рафаел Варан побјегао је својим чуварима и главом је савладао Пинта (1:1).

Интересантно је да је Варан други најмлађи стријелац у историји ‘ел класика’, једини млађи од њега када је дао гол био је Лионел Меси. До краја меча једину праву прилику имао је Алба, али је Лопес одбранио његов ударац.

На крају, Роналдо је свој 600. званични меч у каријери завршио без гола, а Меси није успио да се изједначи са Ди Стефаном по броју голова у ‘ел класику’. Аргентинац има 17 и недостаје му још један да се изједначи са Ди Стефаном.

Барса ће бити задовољнија пред реванш код куће јер га дочекује са неријешеним резултатом и постигнутим голом у гостима.