Ковачевић: Додатна запошљавања у РАОП-у

Министар индустрије, енергетике и рударства Републике Српске Жељко Ковачевић изјавио је да инвеститори у предузећу "Енергоинвест – Расклопна опрема" /РАОП/ у Источном Сарајеву имају намјеру да додатно запошљавају раднике, при чему ће предност имати они који су ту раније радили. Током посланичких питања и одговора – „Актуелни час“ у парламенту Републике Српске Српске, Ковачевић је […]

уторак, април 8, 2014 / 13:33

Министар индустрије, енергетике и рударства Републике Српске Жељко Ковачевић изјавио је да инвеститори у предузећу "Енергоинвест – Расклопна опрема" /РАОП/ у Источном Сарајеву имају намјеру да додатно запошљавају раднике, при чему ће предност имати они који су ту раније радили.

Током посланичких питања и одговора – „Актуелни час“ у парламенту Републике Српске Српске, Ковачевић је рекао да тренутно у овом предузећу ради 35 бивших радника РАОП-а.

„За отказе у РАОП-у искључиви кривац је власник `Југоптрејд` из Београда, који је 2006. године приватизовао ово некада стратешко предузеће у Источном Сарајеву“, истакао је Ковачевић.

Комунално предузеће „Водовод и канализација“ Српско Сарајево поднијело је јуче Окружном привредном суду у овом граду приједлог за отварање стечајног поступка над дужником – предузећем РАОП. Министарство индустрије, енергетике и рударства Републике Српске саопштило је раније да ће бити покренут стечај у РАОП-у, што је једини начин да се ријеши питање овог предузећа и радника.

Говорећи о ситуацији у предузећу „Фамос Коран“ Пале, које се налази у стечају, Ковачевић је навео да је ресорно министарство активно уикључено у рјешавање проблема у овој фирми.

„Од 2007. године ова фабрика се налази у стечају и у надлежности је стечајног судије и стечајног управника који су се одлучили на могућност да се можда ријеши проблем ове фабрике“, истакао је Ковачевић.

„Фамос Коран“ налази се у стечајном поступку од 31. децембра 2007. године, а до данас нису измирене обавезе према радницима. Покретањем стечајног поступка више од 300 радника је остало без посла, а радницима се дугује између 20 и 30 плата.

Коментаришући статус радника у предузећу „Нова Борја“ Теслић, Ковачевић је рекао да је трајно рјешење за ово предузеће проналажење стратешког партнера.

Ковачевић је рекао да данас у „Новом Борју“ функционише менаџмент и Надзорни одбор предузећа, који су предложили Влади Републике Српске план пословања за 2014.годину, који подразумијева издавање под закуп за три привредна субјекта одређених капацитета предузећа.

„На овај начин запослиће се 70 радника и моћи ће се ријешити одређена потраживања у овом предузећу“, додао је Ковачевић.



0 КОМЕНТАРА

Оставите одговор