Кардиф у Премијершипу: Историјска побједа и то над Манчестер ситијем

Фудбалери Кардифа остварили су прву побjеду у Премијер лиги у клупској историји, савладавши са 3:2 Манчестер сити пред својом публиком. Послије првог полувремена у коме су фудбалери Ситија имали само један шут у оквир гола, у другом су заиграли далеко конкретније, али је тек Един Џеко мајсторијом са дистанце, шутем између два играча, успио да […]

понедељак, август 26, 2013 / 09:40

Фудбалери Кардифа остварили су прву побjеду у Премијер лиги у клупској историји, савладавши са 3:2 Манчестер сити пред својом публиком.

Послије првог полувремена у коме су фудбалери Ситија имали само један шут у оквир гола, у другом су заиграли далеко конкретније, али је тек Един Џеко мајсторијом са дистанце, шутем између два играча, успио да доведе "грађане" у вођство. Оно, међутим, није дуго трајало. Напротив.

Ким Бо-Кјунг је прошао по десној страни Кардифовог напада, додао до Фрејзера Кембела чији је ударац са ивице петерца успио да одбрани Џо Харт, али је на лопту натрчао Арон Гунарсон и поравнао резултат, на одушевљење навијача Кардифа који су тако прославили први гол својих љубимаца у Премијер лиги. А њихови љубимци се нису на томе зауставили. Напротив.

На сцену је потом ступио Кембел, 25-годишњак који је каријеру започео у подмлатку Манчестер јунајтеда. А тамо се на Манчестер сити не гледа са великом љубави. Показао је он то својим немилосрдним егзекуцијама којима је, најприје грудима и раменом у 79. минуту, а онда побјегавши Забалети послије корнера, у 87. минуту донио ненадокнадивих 3:1 за Кардиф.

Сити је преко Негреда, који је одлично реаговао на центаршут Давида Силве, у другом од шест минута судијске надокнаде времена, успио да смањи заостатак, не и да га потпуно анулира. На одушевљење Велшана, који су по посљедњем звиждуку судије прославили историјски тријумф.