Канађани убједљиво одбранили олимпијско злато

Репрезентација Канаде одбранила је титулу олимписког шампиона, суверено је стигла до златне медаље и на ЗОИ у Сочију. Канађани су у великом финалу разбили и селекцију Шведске са 3:0 и са шест побједа стигли до девете златне медаље на Играма. Осим првих десетак минута, Канада је доминирала у финалу, имала 34 шута, а Џонтан Товс, […]

недеља, фебруар 23, 2014 / 15:31

Репрезентација Канаде одбранила је титулу олимписког шампиона, суверено је стигла до златне медаље и на ЗОИ у Сочију.

Канађани су у великом финалу разбили и селекцију Шведске са 3:0 и са шест побједа стигли до девете златне медаље на Играма.

Осим првих десетак минута, Канада је доминирала у финалу, имала 34 шута, а Џонтан Товс, Сидни Крозби и Крис Куниц су успјели да савладају Хенрика Лундквиста.

Бронзану медаљу у суботу је освојила Финска која је декласирала Американце са 5:0. Златну медаљу и у женској конкуренцији су освојиле Канађанке.

Швеђани су доминирали у првој половини уводне трећине, погодили су једном и стативу, а Кареј Прајс је са шест одбрана спасао гол Канаде. Канађани нису били претјерано офанзивни, али су изненада у 12. минуту умало повели, међутим, и њих је спријечила статива приликом шута Бенржерона.

Ово као да је коначно пробудило Канађане, коначно постају конкретнији у нападу и кажњавају пропусте ривала те стижу до вођства у 13. минуту. Џеф Картер је са десне стране проиграо Џонтана Товса испред гола, а он поред Берглунда уклизао и савладао Лундквиста који је до овог гола имао четири интервенције.

До краја првог периода Канада је наставила да контролише ритам меча, али није било промјена па је остало 1:0 после 20 минута.

Канађани су и у другој трећини наставили да контролишу темпо, чешће су претили од Шведске, али су и Лундквист и Прајс били сигурни на својим головима. Стрпљиво су играли Канађани, из контранапада претили Скандинавцима и онда у финишу другог периода дуплирали предност.

Најбољи играч из земље јаворовог листа Сидни Крозби је показао класу, узео пак ривалима, стигао до гола без помоћи саиграча и сјајном финтом преварио Лундквиста и плочицу убацио у мрежу за 2:0.