Јелен Суперлига: Српски клубови бољи од београдских

Фудбалери Партизана и Напретка одиграли су неријешено 1:1 (0:0) у мечу десетог кола Јелен Суперлиге, као и Раднички и Звезда у Нишу. Гости су повели у 48. минуту преко Трујића, а коначан резултат поставио је Лука два минута прије краја. Дерби у Нишу Звезда је почела веома лоше, иако је у петом минуту запријетила преко […]

субота, октобар 26, 2013 / 21:01

Фудбалери Партизана и Напретка одиграли су неријешено 1:1 (0:0) у мечу десетог кола Јелен Суперлиге, као и Раднички и Звезда у Нишу.

Гости су повели у 48. минуту преко Трујића, а коначан резултат поставио је Лука два минута прије краја.

Дерби у Нишу Звезда је почела веома лоше, иако је у петом минуту запријетила преко Мијаиловића. Три минута касније домаћин је повео из прве праве акције, а стријелац је био Хаџибулић који је био бољи у дуелу са Крнетом.

У самом финишу полувремена, у надокнади, Звезда је изједначила. Нинковић је сјајном лоптом проиграо Дауду који је изашао сам испред голмана Радничког и смјестио је лопту у даљи угао за 1:1.

Велику шансу Звезда је имала у 86. минуту. Након продора Касалице и центаршута Дауда је промашио опту која је стигла до Милијаша, а његов снажан ударац завршио је поред гола.

Минут касније поништен је гол Звезди. После гужве у казненом простору лопта је стигла до Гогића који је погодио мрежу домаћина, али је помоћни судија сигнализирао офсајд, чини се погрешно.

Вождовац је у феноменалној завршници однио бодове са Бановог брда, а стријелац одлучујућег гола био је Обрадовић у трећем минуту надокнаде.

Голове за госте још су постигли Бабовић у 25. и Караклајић у 70. минуту, док је двоструки стријелац за Чуку био Драгољуб Срнић (13′, 80′).

Чукарички је овим поразом пао на трећу позицију, испред су Војводина и Партизан.

У другој утакмици вечери, Јавор је на гостовању Слободи славио минималним резултатом, а гол одлуке постигао је Сотировић у 61. минуту.

Војводина је а 2:0 славила на Карабумри против ОФК Београда, а Јагодина је истим резултатом побиједила Рад на Бањици.

Фудбалери Војводине су након првог пораза у сезони од Слободе, успјели лако да тријумфују над ОФК Београдом на Карабурми. Гости су повели против ОФК Београда у 29. минуту, а стријелац је Полетановић. Новосађани су дуплирали предност у 63. минуту преко Шкулетића.

На Бањици није било голова после првих 45 минута, али је Рад остао са играчем мање, јер је због другог жутог картона терен морао да напусти Урошевић. Гостима је досуђен пенал, али га Ђурић није искористио.

Јагодина је коначно на прави начин искористила играча више и повела у 64. минуту. Стрелац је Ђурић. Гости су контролисали меч током другог полувремена, а на 2:0 повисио је Арсенијевић.