Италија на пенале до полуфинала!

Фудбалери Италије пласирали су се у полуфинале Европског првенства, пошто су савладали Енглеску после бољег извођења пенала са 4:2 (0:0). Енглези су стекли предност после промашаја Монтолива, али затим је Јанг погодио пречку, Буфон је одбранио шут Колу, а Дијаманти је донио тријумф Италији. Може се рећи да је тим Чезареа Пранделија заслужено славио, пошто […]

понедељак, јун 25, 2012 / 07:17

Фудбалери Италије пласирали су се у полуфинале Европског првенства, пошто су савладали Енглеску после бољег извођења пенала са 4:2 (0:0).

Енглези су стекли предност после промашаја Монтолива, али затим је Јанг погодио пречку, Буфон је одбранио шут Колу, а Дијаманти је донио тријумф Италији.

Може се рећи да је тим Чезареа Пранделија заслужено славио, пошто је био бољи током цијелог меча (35 шутева на гол, наспрам 9 Енглеске). За пласман у финале Азури ће се борити са Њемачком.

Историја се поновила – прије тачно осам година на овај дан Енглеска је испала од Португала у четвртфиналу Еура 2004. године.

Иако није било голова за 120 минута, видјели смо један од најбољих мечева на ЕП. Сви су предвиђали тврду утакмицу, али већ после пет минута видело се да неће бити тако.

Де Росијев изврстан ударац са око 25м завршио је на стативи, а неколико минута касније Џонсон је у рукометном стилу одбранио шут Џонсона са пет метара.

У 14. минуту Руни је главом послао лопту преко гола после лијепог убацивања Џонсона, а од тог тренутка Азури су преузели конце игре. Ређале су се прилике пред голом Харта, али Балотели у три наврата није успио да савлада клупског саиграча – прву пут је Тери правовремено уклизао, други пут је Харт одбранио, а затим је Марио пребацио гол након спуштене лопте Касана.

У међувремену је Енглеска једину шансу имала после дуплог паса Велбека и Рунија, али је тамнопути нападач шутирао преко пречке.

Италијани су били доминантни, а и у другом полувремену имали су више прилика – најбољу је пропустио Де Роси, који је траљаво шутирао иако је био сам на 5м од гола Харта.

У 52. минуту Харт је спасао Енглезе одбранивши ударац Балотелија са 5-6м, а одбитак је Монтоливо послао преко пречке.