Игокеа посустаје, Цедевита однијела побједу

Кошаркаши Цедевите савладали су у Лакташима у 20. колу АБА лиге тренутног лидера екипу Игокее резултатом 64:56. Цедевита је боље ушла у овај сусрет. Након што је Игокеа повела 7:4, остатак прве дионице припао је у потпуности изабраницима Аце Петровића, који су добили овај дио игре резултатом 20:14. Цедевита је троком отворила другу четвртину за […]

недеља, фебруар 3, 2013 / 20:02

Кошаркаши Цедевите савладали су у Лакташима у 20. колу АБА лиге тренутног лидера екипу Игокее резултатом 64:56.

Цедевита је боље ушла у овај сусрет. Након што је Игокеа повела 7:4, остатак прве дионице припао је у потпуности изабраницима Аце Петровића, који су добили овај дио игре резултатом 20:14.

Цедевита је троком отворила другу четвртину за највећу предност дотад на утакмици 23:14. Игоси су пришли ипак средином друге четвртине на само минус четири 27:23, али је офанзивни скок Цедевите правио доста проблема нашем представнику, те су гости одржавали своју предност. Прву двоцифрену предност Цедевита је имала у посљедњој минути 35:25, а тим резултатом се отишло и на одмор.

Гости су серијом 4:0 отворили и друго полувријеме за убједљиву предност 39:25. Ипак, Игоси су узвратили серијом 8:0, те долазе на минус шест 39:33. Међутим, изабраници Аце Петровића поново појачавају темпо и убрзо одлазе на 12 разлике 49:37. На уласку у посљедњу четвртину Цедвита је имала 13 поена предности 52:39.

Посљедња дионица је поново лоше почела по Игокеу. Цедевита је новом серијом од 9:0, дошла до 22 поена предности 61:39. Тек након четири минуте игре у посљедњој дионици Игокеа је постигла прве поене, али до краја све што су успјели урадити је спустити предност на осам разлике.

Цедевиту је до побједе предводио Марко Томас са 16 поена, док је бх. репрезентативац Анте Машић убацио шест поена. Код Игокее Бранко Јоровић је убацио 16, а Милош Коматина 15 поена.