Ибрахимовић одвео ПСЖ у четвртфинале, Бенфика фуриозна у Русији

Фудбалери Пари Сен Жермена четврти су учесници четвртфинала овогодишње Лиге шампиона. Екипа Лорана Блана побиједила је у реваншу осмине финала Челзи у Лондону са 2:1, па је прошла у наредну фазу са укупних 4:2 после идентичне побједе у првој утакмици у престоници Француске. Реванш на Стамфорд Бриџу био је веома добар, а Златан Ибрахимовић је […]

среда, март 9, 2016 / 22:42

Фудбалери Пари Сен Жермена четврти су учесници четвртфинала овогодишње Лиге шампиона.

Екипа Лорана Блана побиједила је у реваншу осмине финала Челзи у Лондону са 2:1, па је прошла у наредну фазу са укупних 4:2 после идентичне побједе у првој утакмици у престоници Француске.

Реванш на Стамфорд Бриџу био је веома добар, а Златан Ибрахимовић је још једном потврдио своју класу голом и асистенцијом. Гости су много боље почели и повели су у 16. минуту голом Рабиоа, али је Челзи од вођства гостију па све до средине другог дијела био бољи тим.

У 27. минуту Дијего Коста је изједначио, имали су ’Плавци’ још неколико прилика у наредних 40 минута, али нису их искористили и кажњени су. Двомеч је преломио Златан Ибрахимовић голом у 67. минуту, а до краја утакмице гости су рутински задржали предност.

Парижани четврту годину у низу играти четвртфинале Лиге шампиона, а у претходна три наврата су управо у тој фази заустављени. Међу најбољих осам већ су прошли Бенфика, Реал Мадрид и Волфсбург.

Фудбалери Бенфике пласирали су се у четвртфинале Лиге шампиона пошто су у реваншу осмине финала побиједили Зенит у Санкт Петербургу са 2:1.

У првом мечу у Лисабону било је 1:0 за Португалце, који су до великог славља стигли у самом финишу реванша.

Руски тим повео је у 69. минуту када је Хулк искористио асистенцију Жиркова. Зенит је дјеловао много ближи четвртфиналу, доминирао је после постигнутог гола, али није искористио неколико добрих шанси и у 85. минуту је кажњен.

Раул Хименес је сјајно шутирао са 30 метара, голман Зенита Лодигин је још боље одбранио, али је на одбијену лопту натрчао Гаитан и главом је спровео у мрежу. Побједу је у последњим секундама оверио Талиска када је све већ било ријешено.