Филимонова анализира НАТО интересе на Балкану

Интереси НАТО-а на Балкану исти су као и у цијелом свијету, а то су повратак на глобално лидерство уз коришћење свих расположивих средстава, изградњу вишестепене и свеобухватне војностратешке, економске и цивилизацијски-културолошке контроле региона, изјавила је уредник портала "Фонд стратешке културе" Ања Филимонова. "За потпуно овладавање балканским регионом неопходно је да се проникне до најдубљих нивоа, […]

петак, децембар 11, 2015 / 21:27

Интереси НАТО-а на Балкану исти су као и у цијелом свијету, а то су повратак на глобално лидерство уз коришћење свих расположивих средстава, изградњу вишестепене и свеобухватне војностратешке, економске и цивилизацијски-културолошке контроле региона, изјавила је уредник портала "Фонд стратешке културе" Ања Филимонова.

"За потпуно овладавање балканским регионом неопходно је да се проникне до најдубљих нивоа, а то је ниво растурања државних структура, поништавање самог појма државног суверенитета, формирање безопасних грађанско-демократских идеологија, с једне стране, и традиционална подршка свим национализмима, осим српском, с друге", истакла је Филимонова.

Она је за портал "Данас" рекла да је "за НАТО критично само једно питање – српски национални корпус који у ситуацији озбиљне промјене геополитичке равнотеже снага у корист Русије постаје неспорни лидер цијелог региона".

"Срби су за такав преокрет способни, чак и послије двадесетпетогодишњих притисака, рата, друштвеног, културног и економског разарања", каже Филимонова, поводом сутрашњег скупа у Београду "НАТО поход на Балкан – следећи кораци".

Она је оцијенила да је НАТО од свог настанка водио борбу само на једном правцу – против Русије, због чега је апсорбовао земље бившег Варшавског пакта и додала да ће Алијанса српски национални корпус увијек маркирати као свог непомирљивог противника.

Учесници скупа, који ће сутра бити одржан у Медија центру, укључујући генерале и историчаре, покушаће у својим излагањима да одговоре на питање шта је утицало да НАТО "не само опстане него и јача, и поред снажне улоге ОЕБС-а, као својеврсног система колективне безбједности".

Такође, биће разматране теме попут организационих структура НАТО-а и зашто и колико земље у транзицији журе у Алијансу.



Оставите одговор