Фејсбук разлику не види: Угашена страница која прати антисрбизам

Већ више од месец дана, Фејсбук страница за праћење антисрбизма је блокирана, иако постоји због борбе против говора мржње. Опис странице јасно објашњава наш циљ: "Праћење антисрпског говора мржње и пристрасности у медијима". Наши напори су пример интернет активизма против говора мржње. Тиме што га пратимо и преузимамо, ми га стављамо у други контекст, разоткривамо […]

уторак, јул 2, 2013 / 10:43

Већ више од месец дана, Фејсбук страница за праћење антисрбизма је блокирана, иако постоји због борбе против говора мржње.

Опис странице јасно објашњава наш циљ: "Праћење антисрпског говора мржње и пристрасности у медијима". Наши напори су пример интернет активизма против говора мржње. Тиме што га пратимо и преузимамо, ми га стављамо у други контекст, разоткривамо и осуђујемо, и на тај начин посрамљујемо починиоце, развијамо свест јавности и подстичемо је да реагује.

Неки од најгорих примера говора мржње које смо разоткрили потекли су са друштвених мрежа Твитер и Фејсбук. На пример, ова језива увреда за жртве Холокауста у Јасеновцу уклоњена је после наше реакције:

Међутим, Фејсбук страница која је објавила ”Жртве холокауста су савршено гнојиво” и данас је активна. Блокирана је страница која се успротивила.

Да ли је политика Фејсбука да је антисрпски говор мржње дозвољен, а борба против њега забрањена? Да ли изједначавате та два? Хоћете ли забранити и друге анти-дефамационе странице?



Оставите одговор